35 proje sergilendi

Süleyman Demirel Fen Lisesi öğretmenleri rehberliğinde okul öğrencileri tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı dün gerçekleştirildi.


Süleyman Demirel Fen Lisesi Salonu'nda yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetler Genel Müdürü Bahattin Gök ile Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş ve Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı yaptı.


Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetler Genel Müdürü Bahattin Gök yaptığı konuşmada, böyle bir bilim fuarında bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


“Bu projelerin kahramanları stantların başındaki sizlersiniz” diyen Gök,  “Gelecek yıllarda bu projelerin sayısının artacağının sözünü aldık. Gelecek yıllardaki projelerle bu seneki yapılan projelerin sayısı gösteriyor ki Çankırı’mızdaki gençler artık hedeflerini büyütmüşler, proje sayısını artırmışlar. Bu başarılarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Sizlere bu projelerde rehberlik eden öğretmenlerimizi, okul yönetimimiz ile anne ve babalarınızı kutluyor teşekkürlerimi iletiyorum.” diye konuştu.


Gök, hedefi olmayan gemilere rüzgarın bile yardım edemeyeceği örneğini vererek, “Sizlerin hedefleri, projeleri olsun. Sizlerin projelerine destek vermek te bizlerin görevi. Hepinize hayatlarınız boyunca başarılar diliyorum.” açıklamasında bulundu.


Yapılan konuşmanın ardından katılımcılar fuarı gezdi.


35 projenin yer aldığı fuar Süleyman Demirel Fen Lisesi Salonu'nda yarında ziyaret edilebilecek. 


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top