14. teklif çağrısı yapıldı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çankırı İl Koordinatörlüğüne atanan Ahmet Poyraz, TKDK  14. teklif çağrısı hakkında basın toplantısı düzenledi.

Kendisi hakkında kısa bilgi veren Poyraz, daha önce Karaman koordinatörlüğü yaptığını hatırlatarak, şimdi de Çankırı'ya hizmet vereceğini söyledi.

Kurumun Çankırı'da 3 yıldır faaliyet gösterdiğini aktaran Poyraz, geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde hizmet veren 42 TKDK arasında desteklemelerde 11. sırada yer aldıklarını belirterek, "Bu yıl Çankırı'ya daha fazla destek sağlayarak daha da yukarıya taşımak istiyoruz" dedi. 

14. çağrının başladığını hatırlatan Poyraz, "11 Mayıs tarihinden itibaren çağrı teklifleri alınmaya başlanacak. Çağrıların son teslim tarihi 5 Haziran. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek" dedi.

Geçtiğimiz çağrı hakkında bilgiler veren Poyraz, "13. çağrı döneminde 170 proje alındı. Bunlardan 3 tanesi butik otel" diye konuştu.

Bugüne kadar 100 milyon liralık yatırım yapıldığını belirten Poyraz, "Bunlardan 57 milyonluk bölümünü kurumumuz karşıladı" ifadelerine yer verdi. 

14. çağrı hakkında bilgiler veren Poyraz, "Bu çağrıda süt ve süt ürünleri işlenmesi ve pazarlanması, et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, meyve ve sebze ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, Su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması desteklenecek" şeklinde konuştu.Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top