Kaman, ateş püskürdü

AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, CHP İl Başkanı İlhan Tekin’in açıklamalarına sert bir dille eleştirdi. Kaman, “İsmini ve partisini zikretmekten haya ettiğim bu şahıs tam bir militan ve bölücü örgüt mensubu diliyle Çankırı’mda bir şeylerin ateşlenmesine vesile olmaya çalışmaktadır.” dedi.


AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenleyerek bir takım açıklamalarda bulunan CHP Çankırı İl Başkanı İlhan Tekin’e açıklamalarından dolayı tepki gösterdi.


AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, “Yerel basınımızda çıkan bir haber röportajı okumanın şaşkınlığını hala yaşamaktayım. Benim memleketim Çankırı'dan böyle bir şahsiyetin çıkması tüm hemşehrilerim gibi beni de fazlasıyla üzmüş ve aynı zamanda bu zihniyetin ne olduğunu bir kez daha tüm hemşehrilerim gibi anlamamı sağlamıştır. İsmini ve partisini zikretmekten haya ettiğim bu şahıs tam bir militan ve bölücü örgüt mensubu diliyle Çankırı’mda bir şeylerin ateşlenmesine vesile olmaya çalışmaktadır.” dedi.


Kaman, “Bu zat-ı muhterem bile diyemeyeceğim şahıs bir yıl önce ülke olarak devlet olarak millet olarak hain terör örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişimini basite indirgemekte ve hatta utanmadan arlanmadan Allah'tan korkmadan o gece verdiğimiz 249 şehidimize ‘249 ölü’ diyerek tüm değerlerimize tüm inançlarımıza, vatanımıza, bayrağımıza, devletimize, namusumuza sahip çıkanları hiçe sayma cüreti göstermiştir. Haber başlığından aslında kişinin niyeti gayet açık ve nettir; Devletini Milletini Vatanını Bayrağını savunan 249 şehit binlerce gazi ve milyonlarca gece gündüz demokrasi nöbeti tutan milletimizin karşısında, güneydoğuda doğuda büyük şehirlerimizde ülkemizin dört bir yanında terör olayları gerçekleştiren ve yine onlarca yüzlerce şehit vermemize sebep olan bölücü terör örgütü PKK ve onun siyasi uzantısı HDP ile el ele kol kola kucak kucağa olduklarını belirtmektedir. Güneydoğuda gerçekleştirilen hendek operasyonlarında onlarca şehit vermiş olmamıza rağmen yine ismini zikretmeyeceğim şahsiyet Devletimizin oradaki vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için yaptığı operasyonlara bile yıkım deme bahtsızlığını yaşamıştır.” şeklinde konuştu.


Devletimize, milletimize, bayrağımıza her zaman sahip çıktıklarını ve çıkmaya devam edeceklerinin altını çizen Kaman, “Röportajının bir yerinde adaletsizliğin toplumda kargaşa huzursuzluk ve hatta iç savaşa neden olduğunu söylemekte ise de şu anda gerek kendisinin gerekse mensubu olduğu partinin yaptığı eylem ve söylemler tamamen toplumumuzu ayrıştırma ve kargaşaya neden olma amacı taşımaktadır. ‘15 Temmuz kontrollü darbedir’ söylemiyle hainlerin gerçekleştiremediği emellerine hizmet etmektedirler ve bu darbeyi unutturmaya çalışmaktadırlar. Bizler bu memleketin çocukları olarak her zaman Devletimize, Milletimize, Vatanımıza ve Bayrağımıza birlik ve beraberlik içerisinde sahip çıktık bundan sonra da canımız pahasına sahip çıkmaya devam edeceğiz. O şahsiyet ve yandaşları maalesef bu memleketin tozunu tuzunu yutmamışlar, bu memleketin milliyetçiliğinden bu memleketin vatanseverliğinden bu memleketin inançlarından maalesef nasiplenememişlerdir. Had sınırını fazla zorlayarak; 15 Temmuz darbe girişiminin karşısında duran halkımıza hemşehrilerimize, ‘millilikten nemalananlar günlük çıkar sağlamaya çalışan sahterkarlar’ diyerek kişiliksizliğini ve savunduğu sözde değerlerini ortaya koymuştur.” açıklamasında bulundu.


Kaman, 15 Temmuz'u hiçbir zaman unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:


“15 Temmuz'u basitleştiremeyeceklerini o gün yapılan ihaneti tüm dünya ile birlikte bu, kendini, milletini, vatanını, bayrağını bilmezlerin de anlamasını sağlayacağız. Bir kez daha ismini cismini anmak bile istemediğim bu zihniyet ve şahsiyetin yaptığı bu açıklamalara; ÇANKIRIMIN, ÇANKIRILIMIN, MEMLEKET EVLATLARININ itibar bile etmeyeceklerine olan sonsuz güvenimin yanında herhangi bir taşkınlığa meydan vermeden tam da 15 TEMMUZ GÜNÜ YAPACAĞIMIZ ANMA ETKİNLİKLERİMİZDE; bunlara ve zihniyetlerine inat; bir olarak birlik olarak RENGİNİ ŞEHİDİMİN KANINDAN ALAN ŞANLI AYYILDIZLI TEK BAYRAĞIMIZLA, TEK VATANIMIZ İÇİN TEK DEVLETİMİZ İÇİN TEK MİLLETİMİZ İÇİN hep birlikte ÇANKIRI MEYDANINDA OLACAĞIMIZI belirterek hepinize saygı ve selamlarımı iletiyorum. RABBİM BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN VE HAİNLERE HİÇBİR FIRSAT VERMESİN.”


Basın toplantısında Kaman’a yönetim kurulu üyeleri ve partililer eşlik etti.


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top