"Görevimi sürdürebilirim"

AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, partilerinin kongre sürecinin başladığını, kendisine görev verilmesi halinde başkanlık görevini sürdürebileceğini açıkladı.


AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, parti binasında basın mensupları ile bir araya geldi. Kaman, gazetecilere yaptığı açıklamada partilerinin kongre sürecini başlattıklarını söyledi. Kaman, “Siyasi partiler tüzüğüne 3 yıl içinde kongrelerin yapılması gerekiyordu. Bizde 3 Temmuz itibariyle kongrelerimizi başlattık. İlçe kongrelerimizde delegelerin listeleri askıdadır. Bütün ilçe teşkilatlarımız kongre takvimine göre çalışmalarını yapmaktadır. 19 Ağustos’tan sonrada ilçe kongrelerine başlamış olacağız.” dedi.


-Çaycılık da yaparız, koltuk sevdamız yok-


Gazetecilerin, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partilerinde revizyona gideceklerini açıklamasının arından Çankırı İl Başkanlığı’nda da sürpriz olacak mı? Sorusunu yanıtlayan Kaman, “Sürpriz demeyelim görev değişikliği diyelim, bayrak değişikliği diyelim. Aksıyan yerlerimiz varsa kongreler bunlar için uygun ortamdır. Bir süreçtir bu. Biz AK Parti teşkilatı olarak büyük bir aileyiz. 2001 yılından bugüne kadar teşkilatımızın değişik kademesinde görev yaptım. Bugün il başkanıyım.  Teşkilatımız, büyüklerimiz bizim için neyi uygun görürse onu yaparız.  Devam derlerse devam ederiz. Teşkilatımız, büyüklerimiz ‘abi sen biraz dinlen’ derlerse onu da yaparız. Bize bu partide çaycılık verseler onu da yaparız. Koltuk sevdamız yok.” ifadelerine yer verdi.


FETÖ ile sonuna kadar mücadele edeceklerini söyleyen Kaman, “15 Temmuz’dan sonra il teşkilatımızın 30 kişilik ismini TC numaraları ile birlikte Başsavcının önüne koyan kişiyim. ‘Varsa içimizde hain temizlensin’ diye. En başta da kendi ismim yazılıydı. Hainlere aramızda yer yok.” dedi.


-15 Temmuz’da meydanlardayız-


Kaman, 15 Temmuz’un yıl dönümünde meydanlarda olacaklarını ifade ederek, “15 Temmuz gecesi demokrasi nöbetimizi ilimizde coşkulu bir şekilde gerçekleştireceğiz. Sadece Türk bayrağımızla alanda olacağız. Programlarımız 11 Temmuz itibariyle başlıyor. Şehitlerimizin mezarlarını ziyaret edeceğiz. Gazilerimizi ziyaret edeceğiz. Bunun dışında da etkinliklerimiz olacak. 15 Temmuz’da da meydanlarda olacağız. Valiliğimiz, belediyemiz, partimiz, STK’larımız nasıl 2016’da verilen destek ne ise, bu sene de birlik ve beraberliğimizle aynı olacak. Özellikle de vatan hainlerine karşı.” dedi.


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top