Ruhi Şeker tahliye edildi

73 gündür tutuklu bulunduğu cezaevinden bugün akşam saatlerinde tahliye edilen İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, “Bize yüklenen yafta çok ağır bir yafta idi. Beni FETÖ ile suçlayanlar şimdi ne durumdadır bilmiyorum. Onların hepsi müfteridir. Çünkü en ağır itham vatan hainliği ithamıdır. Bizim toprağımızdan hain çıkmaz, hele hele bizden hiç çıkmaz. Dolayısıyla yaşanacak çile varmış yaşadık, alnımızın akıyla çıktık. Bu memleketi hainlerin eline bırakmayacağız.” dedi.


FETÖ'nün kurduğu farklı uygulamalarla masum insanları ByLock tuzağına çekip örgüt üyesi gibi göstererek tutuklanan isimler arasında yer alan Çankırı İl Genel Meclis Başkanı Ruhi Şeker, 73 gündür tutuklu bulunduğu cezaevinden bugün saat 17:00’de tahliye edildi.


Cezaevi önünde toplanan Ruhi Şeker’in ailesi, yakınları AK Partililer ve çok sayıda vatandaş, Şeker’in çıkmasıyla sevinç gözyaşlarına hakim olamadı. Alkışlar eşliğinde cezaevinden çıkan Şeker, bekleyenleri ile hasret giderdi. Meclis 1 Başkanvekili Alaattin Demir, geçmiş olsun dileklerinde bulunarak Şeker'e sarıldı ve "Emaneti aslına teslim ediyorum." dedi.


Gözyaşlarına hakim olamayan İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, basın mensuplarına açıklamada bulunarak, “Hepinizi sevgi saygı muhabbetle selamlıyorum. Bildiğiniz gibi 30 Mayıs 2017’de gözaltına alındım. Bylock suçlamasıyla. Ertesi gün savcılık soruşturması sonrasında serbest kaldık. Daha sonra 22 Temmuz 2017 tarihinde hakkımda Çankırı Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. 17 Ekim 2017’de görülen duruşma neticesinde tutuklandım. 73 gün oldu elhamdülillah özgürlüğümüze kavuştuk. Bana tutuklandığımda dava açıldığında bütün dostlarım, bütün Çankırı arkamda oldu ben bunu biliyorum. Allah hepinizden razı olsun. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnanılır olmak, güvenilir olmak çok güzel bir duygu. Bana bunu yaşattınız.” ifadelerini kullandı.


"Rabbim böyle bir kader tayin etti" diyen Şeker, "Ben içerdeyken arayan, soran herkese teşekkür ediyorum. Hepinizin selamlarını alıyordum. Bu insana tabi ki güç veriyor. Ama hepiniz biliyorsunuz ki insanız, rabbim bizi dünyaya gönderirken sadece iman ve amel noktasında bizi serbest bırakmıştır gerisi kader çizgisidir. Rabbim böyle bir kader tayin etmiş cezaevinde de soluyacak havamız, yiyecek ekmeğimiz varmış. Bir şekilde buraya geldik. Bize yüklenen yafta çok ağır bir yafta idi. Kaldırılacak gibi değildi ama elhamdülillah biz hayır ve şerrin Allah’tan geldiğine inandığımız için ona dayandık. Bu sarsılmaz inançla buna dayandık dik durduk. Hiçbir gerçek gizli kalmamıştır bu zamana kadar, bundan sonrada kalmayacaktır" dedi.


Şeker, kendilerinden hain çıkmayacağını belirterek, "Bile bile beni FETÖ’cü tayin edip beni KOM’da ziyaret eden İl Başkanımı ‘FETÖ’cüleri himaye etmekle’ suçlayanlar şimdi ne durumdadır bilmiyorum. Hepsi müfteridir. Çünkü en ağır itham vatan hainliği ithamıdır. Bizim toprağımızdan hain çıkmaz, hele hele bizden hiç çıkmaz. Dolayısıyla yaşanacak çile varmış yaşadık elhamdülillah alnımızın akıyla çıktık. Bundan sonra İnşallah Allah herkesi böyle ithamlardan böyle yaftalardan muhafaza eylesin. Bundan sonra çalışmalarımıza siyasi faaliyetlerimize İnşallah devam edeceğiz. Parti büyüklerime bana sahiplendikleri için ayrıca teşekkür ediyorum. Habib kardeşimle 73 gün beraberdik. Biz kader birliği yaptık. 73 gün abi kardeş gibi geçirdik. Kardeşim partiden ihraç edilmiş diye duydum ne derece doğrudur bilmiyorum. İnşallah itibarının iade edilmesini burada istiyorum kardeşim adına. Biz omuz omuza mücadelemize devam edeceğiz. Bu memleketi hainlerin eline bırakmayacağız." şeklinde konuştu.


"Benim ve benim gibilerin böyle ithamlarla suçlanması FETÖ ile mücadeleyi sulandırmak içindi” diyen Şeker son olarak şunları söyledi: “Biz bunu başında da söyledik. Benim basın bildirim var bunları FETÖ ile mücadele sulandırmak için yapıldığı akamete uğratmak için yapıldığını ben paylaşmıştım. Ben mağdur kelimesini kullanmıyorum. Ben şehit ve gazi ailelerinin yanında mağduriyetten söz etmekten haya ederim. Bu hain örgüt en çok şehit ve gazi ailelerini mağdur etmiştir. Ben onlardan tekrar tekrar özür diliyorum. Haklarını helal etmelerini istiyorum. Bizden ve bizim toprağımızdan hain çıkmaz diyorum. Hepinizi selamlıyorum.”


"Adalet bir gün elbet tecelli ediyor" diyen eski AK Parti üyesi Habib Akkaya ise, "Tüm masumların rabbim yardımcısı olsun. Biran önce masumların özgürlüğüne kavuşması için hep birlikte dua edelim" açıklamasında bulundu.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top