"Bu işin takipçisiyiz"

Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Başkanı İsmail Ayhan  Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın eşi Seval Aktaş'ın Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevinden istifa etmesinin büyük bir erdemlilik olduğunu söyledi.


Vali Hamdi Bilge Aktaş’ın eşi Seval Aktaş’ın görevinden istifa etmesinin ardından aynı erdemi Arif Kırkpınar’dan da beklediklerini söyleyen Ayhan, “Yerelde Türkiye Kamu-Sen'i ilgilendiren bir takım sorunlar, sıkıntılar kamuoyunda fazlaca yer buldu. Özellikle İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığının her 2 kadrosu için de görevlendirme ve atama yoluyla göreve getirilen 2 kişi ile ilgili basında yer alan bir takım konular var. Sayın Valimizin eşinin Eylül ayında gerçekleştirilen İl Milli Eğitim Müdürlüğü yardımcılığı görevlendirilmesi ile ilgili. Yerel ve ulusal basında bunla ilgili görevlendirmenin usulsüz olduğuna dair açıklamalar yer aldı. Tabi ki biz Türkiye Kamu-Sen olarak usulsüz yapılan yada hakkı olmadan yapılan her hangi bir şeye her zaman karşı çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Ben Vali beyin eşi Seval hanımın istifa haberi ile beraber büyük bir erdemlilik gösterdiğine inanıyorum. Kendisini kutluyorum. Aynı erdemliliği İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı kadrosuna atanan Eğitim-Bir-Sen yöneticisi Arif Kırkpınar'ında göstermesini bekliyorum. Eğer bir makam ve mevki hakkınız olmadan sizlere veriliyorsa  ve sizde buna tepki vererek istifa ediyorsanız bu bir erdemliliktir.  O yüzden bizde malum sendikanın yöneticisi olan Arif Kırkpınar'ın bu erdemliliği göstermesini bekliyoruz.  Bekliyoruz ama tahminlerimiz şu yönde, hiç bir zaman bunların bu erdemliliği göstermediği gibi bundan sonra da göstermeyecektir. Bizler bunun takipçisi olacağız.” şeklinde konuştu.


Ayhan Yenikapı ruhunun farklı yönlere çekilmeye çalışıldığını ifade ederek, “Yenikapı ruhunu yandaş kapı ruhuna çevirmeye çalışan bu zihniyet tekrar buraya çöreklenecektir.  Boyalan bu kadroya kendi yöneticilerinden bir isimle doldurmaya çalışacaklardır. Biz bunun takipçisi olacağız. Bizim sizden isteğimiz  bu haksız uygulamalara her zaman olduğu gibi bugünde kamuoyu oluşturarak, haber yaparak destek olmanızdır.” açıklamasında bulundu.


Sağlık-Sen Şube Başkanı Tuna Dinç'in Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine İdari ve Mali İşler Müdürü olarak görevlendirilmesi konusuna da değinen Ayhan, " Sağlık-Sen Şube Başkanı Tuna Dinç'in Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine İdari ve Mali İşler Müdürü, yönetimden bir diğer arkadaş da Kadir Barak hastanede yönetici kadrosuna getirildi. İlçelerde de Sağlık-Sen'in yöneticilerinin sağlık kuruluşlarında yönetici olarak görevlendirildi. Biz liyakat esasına inanan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Liyakatı esas alan bir atamaya hiç bir zaman karşı durmayız. Kim hak ediyorsa o makam ve mevkilere onlar getirilmelidir.  Ama maalesef ki bu yeni kapı ruhu üst kesimlerde kalmakta, yerele yansımamaktadır. Biz haksızlıklar karşısında asla susmayacağız.” dedi.


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top