Şehidimizin naaşı Çankırı'ya getirildi

BİTLİS'in Hizan ilçesi Giriziyaret Tepe bölgesinde dün çığ düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yüksel Kapdan'ın (25) naaşı bugün sabah saatlerinde memleketi Çankırı'ya getirildi. Şehidimiz bugün öğle namazına müteakip Esentepe'de defnedilecek.


Bitlis’in Hizan ilçesi İncirli köyü güneyinde Giriziyaret Tepe bölgesinde PKK'ya yönelik icra edilen operasyonda çığ düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yüksel Kapdan'ın naaşı gece Van'dan hava yolu ile Ankara'ya, oradan da karayolu ile sabah saatlerinde memleketi Çankırı'ya getirildi. Uzun araç konvoyu eşliğinde Çankırı Devlet Hastanesi Morgu'na getirilen şehit Kapdan'ın ailesi ve yakınları hastane önünde sinir krizleri geçirdi. Çevredeki vatandaşlar da ailenin feryatları karşısında gözyaşlarına hakim olamadı.


Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yüksel Kapdan'ın bugün öğle namazına müteakip Çankırı merkez Esentepe Mahallesi Aile Kabristanı'na defnedileceği öğrenildi. Cenaze namazına Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın da katılması bekleniyor. Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top