Yeniden asker olmak istiyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde 31 yıl görev yaptıktan sonra 2012 yılında emekliye ayrılan  Astsubay Özcan Çalışkan Afrin’de başarılı operasyonunu sürdüren Mehmetçiğe destek için yeniden görev yapmak istiyor. Çalışkan, TSK’da yeniden görev yapmak için Çankırı Askerlik Şubesi’ne dilekçe ile başvuruda bulundu.


1981 yılında Piyade Astsubay Çavuş rütbesiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nde göreve başlayan Grup Merkez Hasar Çankırı İl Müdürü Özcan Çalışkan (56) Mehmetçiğe destek olabilmek için yeniden görev bekliyor.


Çankırı Askerlik Şubesi’ne dilekçe veren Çalışkan, “TSK’nın Afrin’de gerçekleştirdiği başarılı operasyonları takip ediyorum. Şanlı ordumuza Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Operasyonunda destek olabilmek için Astsubay rütbemle kaldığım yerden görevime devam etmek istiyorum.  TSK’nın halen bir ferdi olarak görev yapmak istiyorum.” dedi.


Çalışkan, görevi boyunca ülkemizin birçok yerinde başarıyla görev yaptığını aktararak, “Mensubu olmaktan büyük onur ve gurur duyduğum TSK’da 31 yıl boyunca görev yaptım. Vatanımız ve devletimizin bütünlüğü, bayrağımızın göklerde dalgalanması ve ezanımızın dinmemesi için önceden olduğu gibi bugün de ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Vatan, bayrak, devlet, ezan bunlar bizim öz değerlerimizdir. Dünyada bir tane Türkiye Cumhuriyeti devleti var. Devletimizin devamı için elimizden ne geliyorsa yapmaya daima hazırım. Yeniden dünyaya gelsem yine asker olmayı isterim. Tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de saygıyla anıyorum.” şeklinde konuştu.


Seferberlik görev yerinin Mersin ili olduğunu dile getiren Çalışkan, görev verilmesi durumunda Mersin, Suriye yada ülkemizin neresi olursa olsun daima göreve hazır olduğunun altını çizdi.


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top