İGM Başkanı Şeker beraat etti

FETÖ'nün ByLock  tuzağına düşürülen  isimler arasında yer alan Çankırı İl Genel Meclis Başkanı Ruhi Şeker, tahliye olduktan sonra ki bugünkü duruşmada beraat etti.


Çankırı Ağır Ceza Mahkemesinde  duruşmaya tutuksuz sanık Ruhi Şeker ve avukatı katıldı. Mahkemede konuşan Şeker beraatini istedi. Şeker’in  avukatı Mustafa Deniz de müvekkilliyle ilgili savcılık mütalaası ve dosyaya gelen lehte raporlar doğrultusunda müvekkilinin beraat edilmesini talep etti. Esas hakkında mütalaasını açıklayan savcı, delillerin toplandığını belirterek, neticesinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Mor Beyin raporu doğrultusunda Ruhi Şeker'in beraatına karar verilmesini talep etti. Savunmaların ardından mahkeme başkanı duruşmaya ara vermeden kararını açıkladı.


 Mahkeme başkanı, Şeker'in dosya kapsamında daha önce mahkeme günü olmaksızın res'en tahliye edildiğini, suç işlemediğinin sabit olması nedeniyle beraatına hükmetti.  


Beraat eden Ruhi Şeker, yaptığı açıklamada FETÖ ile herhangi bir bağlantısının olmadığını, örgütün tuzağına düştüğünü söyledi.


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top