"Konudan haberiniz yok"

AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, CHP'nin Çiftlik Bank ile ilgili vermiş olduğu grup önerisine yanıt verdi. AK Parti grubu adına TBMM’de konuşma yapan Filiz, “Sayın Kılıçdaroğlu çıkıyor diyor ki, ‘Çiftlik Bankla ilgili BDDK devreye girmelidir’ diyor. Arkadaşlar Çiftlik Bank bir banka değildir. BDDK devreye giremez . 2019’de yüzde 70 oy alma vaadiyle milletin önüne böyle çıkamazsınız. Konudan haberiniz yok.” dedi.


Milletvekili Filiz, TBMM’de hitap etti. Filiz, “Kısa bir sürede, 6 ay gibi bir sürede 2,5 katı kadar para vaat ederek milleti dolandırmaya yeltenen bir şahıs yüzde 500 karla milleti dolandırıyor. Ama şunu da takdir edersiniz ki bankalara mevduat yatıran arkadaşlarımız en yüksek mevduat oranının yüzde 14 olduğunu biliyor. Yüzde 500 kar nerede bu yoğurdun bolluğu nerede?” dedi. Filiz, konuşmasını şöyle sürdürdü:


“Arkadaşlar ben süt inekçiliği yapıyorum. Böyle bir kar yok dünyada. Vatandaşlarımızın buna tamah etmemeleri lazımdı ancak biz hükümetiz, sonuna kadar ilgileniyoruz, ilgileneceğiz de. Bu konuda hükümetimiz ilk olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu 6 aralıkta bir açıklama yapmış. Bunun bir meclis araştırması istendi. Arkadaşlar bu araştırma konusu değildir, bu ceza konusudur. Biz sizden çok öteyiz. Biz cezalandırılmasını istiyoruz ve cezalandıracağız. Yani araştırmayla AK Parti’yi yan yana getirmekle buradan size ekmek çıkmaz. Milleti oyalamayın. Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı hemen soruşturma açmış ama şunu da söyleyeyim Tarım Bakanlığı tarafından ne bir hibe nede bir destek verilmemiştir buraya. Tarım bakanlığı üzerine düşen vazifeyi yapmış. Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkçi bakanlar kurulunda konuyu gündeme getirerek müfettişleri görevlendirmiştir.


Sayın Kılıçdaroğlu çıkıyor diyor ki, ‘Çiftlik bankla ilgili BDDK devreye girmelidir diyor. Arkadaşlar Çiftlikbank bir banka değildir. BDDK devreye giremez . 2019’de yüzde 70 oy alma vaadiyle milletin önüne böyle çıkamazsınız. Konudan haberiniz yok. Konuyu sonuna kadar takip edeceğiz ilgililer cezalandırılacaktır. Burada araştırmalarla milletimizi oyalamaya haceti yoktur.”


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top