Kızılırmak Doğalgaz Kullanmaya Başladı

Çankırı'da ilçeler birer birer doğalgaza kavuşuyor. Çerkeş, Kurşunlu, Ilgaz, Kurşunlu ve Atkaracalar'dan sonra Kızılırmak ilçesi de doğal gaza kavuştu.


2018 yılının başında çalışmalara başlanılan doğalgaz çalışmaları sonrasında Kızılırmak ilçesi de artık doğalgaza kavuştu. 26 Ekim 2018 tarihinde Cuma namazı sonrasında yapılan törenle Kızılırmak ilçesine doğalgaz verildi.


2019 yılında verilmesi planlanan fakat hükümetin 100 günlük yatırım eylem planı çerçevesinde Kızılırmak ilçesi bu sene doğalgaza kavuştu


İlçenin doğalgaza kavuşması nedeniyle belediye meydanında bir tören yapıldı. Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Kızılırmak Belediye Başkanı Bayar Soysal, KARGAZ Genel Müdür Yardımcısı Mevlüt Kara, KARGAZ Çankırı Müdürü Mahmut Kasar ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Doğalgaz'ın ilçeye gelmesinin kendileri için büyük bir yatırım olduğunu aktaran vatandaşlar, "Artık soba kurmak ve kova boşaltmaktan kurtulduk. İlçemizin havası da değişecek artık" dediler.


Doğalgaz açılış törenine katılan Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Kızılırmak Belediye Başkanı Bayar Soysal, KARGAZ Genel Müdür Yardımcısı Mevlüt Kara, KARGAZ Çankırı Müdürü Mahmut Kasar'da hizmetin ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundular. Yapılan konuşmaların ardından doğalgaz meşalesi yakıldı. Dğalgaza kavuşan Kızılırmak'da şuan 215 abone var. Doğalgaz kutusu takılan binalarda da abone çalışmaları devam ediyor.


Şuana kadar 6 ilçeye doğal gaz veren KARGAZ, Şabanözü ilçesinde de çalışmalarını sürdürüyor.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top