Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

13 köye, 15 bin 500 m² parke

Ilgaz Kaymakamlığı, KÖYDES (Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi) programı kapsamında 13 köye, toplamda 15 bin 500 m² parke döşeneceğini duyurdu. 2005 yılında başlatılan KÖYDES programının temel amacı, kaynak yetersizliği sebebiyle mevcut yatırım programlarında kapsama alınmayan köylerin ve bağlılarının, içme suyu ve yol sorunlarının Vali ve Kaymakamlar önderliğinde İl Özel İdareleri ve Köylere Hizmet Götürme Birlikleri aracılığı […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 24 Haziran 2022 16:09 A A

Ilgaz Kaymakamlığı, KÖYDES (Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi) programı kapsamında 13 köye, toplamda 15 bin 500 m² parke döşeneceğini duyurdu.

2005 yılında başlatılan KÖYDES programının temel amacı, kaynak yetersizliği sebebiyle mevcut yatırım programlarında kapsama alınmayan köylerin ve bağlılarının, içme suyu ve yol sorunlarının Vali ve Kaymakamlar önderliğinde İl Özel İdareleri ve Köylere Hizmet Götürme Birlikleri aracılığı ile mahalli imkan ve kabiliyetlerin verimli bir şekilde kullanılarak kısa sürede ve düşük maliyetle çözülmesi olan KÖYDES Projesi kapsamında Ilgaz’da 13 köye, 15 bin 500 m² kilitli parke döşenecek.

23 Haziran Perşembe günü yapım işi ihale edilen kilitli parke döşeme çalışmasının 60 gün içerisinde tamamlanması hedefleniyor. KÖYDES programı kapsamında Bey, Çaltıpınar, Çörekçiler, Kayı, Kese, Kırışlar, Kuşçayırı, Sağırlar, Seçeler, Süleymenhacılar, Yaylaören, Yerkuyu, Yeşil ve Dumlupınar köylerindeki çalışmaların iki aylık bir sürede bitirilmesi hedefleniyor.

Bu haber 735 kez okundu.
Bölgesel - 16:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by