Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

16 ilden 450 judocu Çankırı’da

2. Ahmet İnceçubuk Judo Turnuvası yoğun katılım ile başladı. Çankırı Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından ikincisi düzenlenen Ahmet İnceçubuk iller arası judo Turnuvası Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda 16 ilden gelen sporcuların katılımı ile düzenleniyor. 20 hakem 450 sporcunun katıldığı bu özel turnuvada sporcu kafileleri ile birlikte yaklaşık 600 spor sever katıldı. Çankırı […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 3 Eylül 2021 18:54 A A

2. Ahmet İnceçubuk Judo Turnuvası yoğun katılım ile başladı. Çankırı Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından ikincisi düzenlenen Ahmet İnceçubuk iller arası judo Turnuvası Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda 16 ilden gelen sporcuların katılımı ile düzenleniyor.

20 hakem 450 sporcunun katıldığı bu özel turnuvada sporcu kafileleri ile birlikte yaklaşık 600 spor sever katıldı.

Çankırı Judosunun temel taşlarından, sporcu ve antrenör olarak çeşitli başarılara imza atan, birçok sporcunun yetişmesine katkı sağlayan merhum Ahmet İnceçubuk ’un kızı, Judo antrenörü Hayriye Başak’ın girişimleri ile geçtiğimiz yıl ilkinin düzenlendiği organizasyonun ikinciside Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü destekleri ile gerçekleştiriliyor.

7-16 yaş grubunda bulunan çocukların farklı kilo aralıklarda karşılaştığı maçlar 3-4-5 Eylül tarihleri arasında devam ediyor. Çankırı’ya 16 farklı ilden gelen sporcu, antrenör ve hakemlerden oluşan yaklaşık 600 kişi sporcu kafilelerinin bir kısmı ücretsiz olarak Sabiha Anne Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurt’unda, bir kısmıda otellerde konaklıyor.

Türkiye Judo federasyon Başkanı Sezer Huysuz’da ilk gün müsabakaları ve açılış için Çankırı’ya geldi.

Judo sporuna gönül vermiş olan sporcular için spor sezonu öncesinde sporcuların motivasyonunu arttırmak için düzenlenen özel turnuvada ilk gün 2010-2011 yılı doğumlu süper minikler müsabakaları, Cumartesi günü 2008-2009  doğumlu minikler kategorisi maçları son gün ise 2006-2007 doğumlu Yıldızlar ve Ümitler’in grubu sporcuların karşılaşmaları olacak.

2. Ahmet İnceçubuk İller arası Judo Turnuvası sporcuların açılış korteji ile başladı. Selamlamanın ardından sagı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan turnuvada rakip sporcular kıyasıya mücadele etti. Süper Minik klasmanında bulunan bazı sporcuların maçlardan mağlup ayrıldığında ağladıkları görüldü.

İlk günün ardından müsabakalarda dereceye giren sporculara protokol üyeleri tarafından madalyaları takdim edildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, ”2. Ahmet İnceçubuk Judo Turnuvası’na Çankırı’da ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Tüm sporculara başarılar dileyor ve müsabakaların kazasız bir şekilde tamamlanması temennisinde bulunuyorum” dedi.

Müsabakaların ikinci gününde ise Spor Federasyonları Daire Başkanı Fatih Uysal’ın da turnuvayı izlemek için Çankırı’ya gelmesi bekleniyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Judo Antrenörlerinden Hüsamettin Çelik tarafından merhum Ahmet İnceçubuk hocanın eşine tablo hediye edildi.

Bu haber 729 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 18:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by