Sumitomo Rubber Ako
26° Açık
  • EURO
  • DOLAR

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Karma Sergisi sanatseverlerle buluştu

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Karatekin Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Elemanı Dr. Arş. Gör. Dilek Toluyağ’ın koordinatörlüğünde organize edilen ve öğrencileri eserlerinden oluşan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Karma Sergisi”, 18 Mart 2021 Perşembe günü Çankırı 100. Yıl Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu. Sergi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve […]
Burak Kaya - Çankırı Gündemi - 19 Mart 2021 15:44 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Karatekin Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Elemanı Dr. Arş. Gör. Dilek Toluyağ’ın koordinatörlüğünde organize edilen ve öğrencileri eserlerinden oluşan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Karma Sergisi”, 18 Mart 2021 Perşembe günü Çankırı 100. Yıl Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

Sergi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle 100. Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen programın ardından Vali Abdullah Ayaz, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı ve il protokolü tarafından ziyaret edildi.

Sergi hakkında bilgi veren Çankırı Karatekin Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Elemanı Dr. Arş. Gör. Dilek Toluyağ, “Çanakkale zaferinin 106. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Çanakkale’nin ve İstiklal mücadelesinin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.  Bu anlamlı günde Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimizin katılımıyla sergimizi gerçekleştirdik. Sergide seramik, resim ve heykelden oluşan 18 adet eser bulunmaktadır. Bu anlamda bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı’ya,  üniversite ve fakülte yönetimimize, özellikle kıymetli öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu haber 1485 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 15:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by