Sumitomo Rubber Ako
13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

2 Köy karantinada

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valiliği tarafından yapılan açıklama ile Çankırı’da iki köyün karantinaya alındığı duyuruldu. Çankırı Valiliği tarafından yapılan açıklamalarda, “Tüm dünyada yaşanan ve etkileri ülkemizde de hissedilen koronavirus ile mücadele kapsamında Çerkeş İlçemiz Aliözü köyü için İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararıyla 28.03.2020 tarihi saat 22.00’den itibaren ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina kararı alınmıştır. Bu sürede […]
Çankırı Gündemi - 31 Mart 2020 11:44 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valiliği tarafından yapılan açıklama ile Çankırı’da iki köyün karantinaya alındığı duyuruldu.

Çankırı Valiliği tarafından yapılan açıklamalarda, “Tüm dünyada yaşanan ve etkileri ülkemizde de hissedilen koronavirus ile mücadele kapsamında Çerkeş İlçemiz Aliözü köyü için İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararıyla 28.03.2020 tarihi saat 22.00’den itibaren ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina kararı alınmıştır. Bu sürede Ilçe Jandarma Komutanlığı tarafından köy giriş çıkışlarında gerekli tedbirler alınmış, Toplum Sağlığı Merkezi personelimiz tarafından da köyde yaşayan vatandaşlarımıza gerekli bilgiler verilmiş olup, süreç Valiliğimiz ve Kaymakamlığımızca hassasiyetle takip edilmektedir.

Valiliğimiz ve Kaymakamlığımızca herhangi bir açıklama yapılmadan bilhassa sosyal medya üzerinden bilgi kirliliğine ve halkımızı gereksiz yere paniğe sevk edecek paylaşımlardan kaçınılması hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlimiz Şabanözü Kamış Köyüne, 23.03.2020 tarihinde İstanbul’dan bir aile gelmiştir. 29.03.2020 Pazar günü aileden bir kişi yüksek ateş ve öksürük şikâyeti nedeniyle başvurmuş ve aile 112 ekipleri tarafından Çankırı Devlet Hastanesine kaldırılmıştır.

Şabanözü Kamış köyü, bu aileye yapılan testler sonuçlanıncaya kadar giriş çıkışlara kapatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 1033 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by