Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

‘2. Resim Çalıştayı’ başlıyor

Sanatın iyileştirici gücüne en çok ihtiyaç duyduğumuz salgın günlerinde, Çankırı Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi 21.09.2021/ 30.09.2021 tarihleri arasında ikincisini gerçekleştirecekleri Resim Çalıştayı’nın müjdesini verdi. Çankırılı Ressam Hülya Sezgin koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan Resim Çalıştayı’nın uluslararası nitelik taşıdığı, temasının ise katılan sanatçıların isteği üzerine “Küreselleşen Dünya ve İklim Değişikliği, Katılımcı Sanatçıların Gözünden Çankırı” olacağı duyuruldu. Selahattin […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 16 Eylül 2021 18:27 A A

Sanatın iyileştirici gücüne en çok ihtiyaç duyduğumuz salgın günlerinde, Çankırı Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi 21.09.2021/ 30.09.2021 tarihleri arasında ikincisini gerçekleştirecekleri Resim Çalıştayı’nın müjdesini verdi.

Çankırılı Ressam Hülya Sezgin koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan Resim Çalıştayı’nın uluslararası nitelik taşıdığı, temasının ise katılan sanatçıların isteği üzerine “Küreselleşen Dünya ve İklim Değişikliği, Katılımcı Sanatçıların Gözünden Çankırı” olacağı duyuruldu.

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi 2. Uluslararası Resim Çalıştayı’nın okul öğrencilerinin sanatsal gelişimine ve sanat yolculuğuna katkıda bulunacağı gibi şehrin kültür ve sanat hayatını da hareketlendireceği öngörülmektedir.

Dünyanın çeşitli yerlerinden çalıştaya katılacak olan sanatçıların Çankırı kültürünü tanımaları için Çankırı’nın doğal ve kültürel güzellikleri gezilerle sergilenecektir. Sanatçılar çalıştay süresince yaptıkları iki tabloyu okulumuza armağan edecekler ve bu tablolar sanatçıların tanıtıcı bilgileri ile birlikte sergilenecektir. Bu sayede okulumuzda zengin bir tablo müzesi oluşturulması hedeflenmektedir.

Sanatçıların konaklama ihtiyacı Çankırı Gençlik Spor Müdürlüğü, ulaşım ihtiyaçları ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi koordinesinde sağlanacaktır.

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi 2. Uluslararası Resim Çalıştayı’na İran, Gürcistan, Bulgaristan, Kazakistan ve Türkiye’den aşağıda isimleri belirtilen sanatçılar katılacaktır: Küratör Ressam Hülya Sezgin, Prof. Birsen Çeken, Prof. Gültekin Akengin, Prof. Dr. Fatih Başbuğ, Doç. Dr. Zuhal Başbuğ, Prof. Dr. Levan Slagadze Prof. Dr. Lela Geleishvili, Emekli Yrd. Doç. Zehra Sengir, Doç. Dr. Sena Sengir, Ressam-Şair Aynur Mahmudova Kaplan, Ressam Ziver Kaplan, Kazakistan Film ve Dizi oyuncusu ve Ressam  Alim Adilov, İranlı Ses Sanatçısı ve Ressam Vedud Moazzen, İranlı Kültür  Araştırmacısı Fatımah Moazzen.

Bu haber 1084 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 18:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by