Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO 7.39
  • DOLAR 6.77

2019 yılı Kanser Taramaları İlçe Birincileri belli oldu

Çankırı?da Yeni Gün Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü 2019 yılı içerisindeki sağlık kuruluşlarının Kanser Tarama verilerini yayınladı. Konu ile ilgili açıklamada buluan Çankırı İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hüseyin Keskin, “Kanser, dünya genelinde giderek artan bir sağlık problemidir. Dünya kanser istatistiklerine göre ölüm nedenleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Kanserdeki bu hızlı artışla birlikte erken teşhisin […]
Çankırı Gündemi - 7 Haziran 2019 20:07 A A

Çankırı?da Yeni Gün

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü 2019 yılı içerisindeki sağlık kuruluşlarının Kanser Tarama verilerini yayınladı.

Konu ile ilgili açıklamada buluan Çankırı İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hüseyin Keskin, “Kanser, dünya genelinde giderek artan bir sağlık problemidir. Dünya kanser istatistiklerine göre ölüm nedenleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Kanserdeki bu hızlı artışla birlikte erken teşhisin önemi giderek artmaktadır.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı olarak amacımız toplumu kanser ve kanser taramaları konusunda bilgilendirmek, bilinç düzeyini arttırmak ve Çankırı halkının en az yüzde yetmişinin kanser taramalarını yapmaktır.

Bu kapsamda Ocak-Şubat-Mart ayları içerisinde yürütülen taramalarda;

Kolorektal Kanser Taramasında Kızılırmak,

Rahim Ağzı Kanseri Taramasında Yapraklı İlçesi il birincisi olmuştur.

Yapraklı ve Kızılırmak Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve Köy Sağlık Evlerinde çalışan personellerimizin özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eder başarılarınızın devamını dileriz.” dedi.

Bu haber 169 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 20:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by