Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

‘’2023’de şahlanarak yine AK Parti’yi iktidar yapacağız’’

Adalet ve Kalkınma Partisi Genişletilmiş İl Danışma Kurulu toplantısı partililerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. 100. Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya AK Parti Çankırı Milletvekilleri M. Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitcioğlu, İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı, İlçe Belediye ve Parti Başkanları ile çok sayıda parti üyesi katıldı. Ayrıca Programa AK Parti Merkez […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 25 Ekim 2021 09:20 A A

Adalet ve Kalkınma Partisi Genişletilmiş İl Danışma Kurulu toplantısı partililerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

100. Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya AK Parti Çankırı Milletvekilleri M. Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitcioğlu, İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı, İlçe Belediye ve Parti Başkanları ile çok sayıda parti üyesi katıldı. Ayrıca Programa AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Salman’da teşrif etti.

Toplantının açılışında ilk olarak Danışma Kurulu divan üyeleri belirlendi. Divanın akabinde AK Parti İl Başkanı AbdulKadir Çelik açılış konuşmasını yaptı. Abdulkadir Çelik, ”Tüm Dünya’da olduğu gibi Ülkemizde ve Şehrimizde görülen Covid-19 virüsü nedeniyle uzun zamandır ara vermek zorunda kaldığımız İl Danışma toplantılarımızı yeniden yapmanın ve siz değerli teşkilat mensuplarımızla bir arada olmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Bu süreçte vefat eden teşkilat mensuplarımıza ve vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Hastalarımıza da acil şifalar diliyorum. Covid-19 aşısını yaptırmayanlar varsa aşılarını bir an önce yaptırmalarını önemle istirham ediyorum.    AK Parti sadece milletine yaslanan ve ondan güç alan bir partidir. AK Parti’nin hamurunu milletimiz yoğurmuştur. AK Parti’nin kumaşını millet dokumuştur. Bu yüzden bütün çabalarımızın semeresi, bütün başarılarımızın bereketi ülkemize ve milletimize aittir. Bizler dua ile çıktık yola ve aynı şekilde devam ediyoruz. Bizim için asıl olan bu kutlu yolda milletimizle el ele yürümektir. AK Parti’nin milletin partisi olduğunun nişanesi, 2002 Kasım’ından beri girdiği her seçimden birinci olarak çıkmayı başarabilmesidir. Bu davaya gönül verenler, kendileriyle yeryüzündeki tüm mazlumların hukukunu korumanın mücadelesini vermişlerdir. Bu kutlu yürüyüşün bin yıldır coğrafyamızda sancaktarlığını yapan ecdadımız, 3 kıta ve 7 iklimde barışın, kardeşliğin ve adaletin tesisi için asırlardır ter dökmüştür. Bizim hareketimiz, davamız kendisine her şeyden önce Allah kelamını ve onun alemlere rahmet olarak gönderilen Nebisini edinmiştir.Bizim hareketimiz Ahmet Yesevi’den Mevlana’ya, Hacı Bektaş-ı Veli’den Yunus Emre’ye, Mehmet Akif’ten nice gönül sultanlarına kadar medeniyetimizin tüm tatlı pınarlarından kana kana içmiş, o bereketli pınarlardan beslenmiştir. Bu hareket, bu dava Selçuklu’nun kalbi, Osmanlı’nın vicdanı, Cumhuriyet’in aklıdır. Milletimiz yürüyüşümüze işte böyle bir istikamet belirlemiştir.” dedi.

Çelik, “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” sloganıyla Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde çıktığımız bu yolculuğumuzu Ak Partimizin Kuruluşunun 20. Yılında 11,5 milyonu aşan üye sayısı ile el ele, gönül gönüle sürdürmekteyiz. Rabbim Ak Partimizi ve bu kutlu davamızı nive 20. Yıllara ulaştırsın İnşallah. Türkiye, partimizin kurulduğu günden bugüne tarihinin en büyük sıçramalarını yaşarken, aynı zamanda tarihinin en büyük saldırılarıyla da karşı karşıya kalmıştır. Ülkemize yönelen saldırıların hedefinde ilk önce AK Parti yer almış ve Türkiye’yle AK Parti’nin kaderi adeta bütünleşmiştir. Son dönemde Suriye’de yürüttüğümüz harekâtlar, sınırlarımız içindeki terörle mücadele operasyonları, Akdeniz’de attığımız stratejik adımlar, Libya meselesi, Afrika ziyaretleri ve en önemlisi yerli ve milli savunma sanayimiz, ülkemize karşı adeta bir öfke patlamasına yol açmıştır. Elbette bu bizim mücadele aşkımızı tetikleyici bir gurur kaynağıdır. Tüm bu gelişmelere ve toplumsal mücadele anlayışımıza rağmen, bugün geldiğimiz noktada, Zillet İttifakı’nın yalan ve çirkin siyaseti ile karşı karşıyayız. Söz konusu güruh tarih boyunca olduğu gibi milletimizin yararına olan hiçbir şeyi hoş görmemiş; her gün yeni bir yalana, yeni bir dezenformasyona sarılmış, terör örgütü PKK’nın uzantısı haline gelen HDP’nin de en ivedi muhafızı olmuştur. Yalan ve karalama ile yapılan bu çirkin siyaset, ülkemizin ve milletimizin beklediği huzur ortamını baltalamaktan başka bir sonuç doğurmamıştır. Muhalefetin HDP ile paylaşmayı umduğu iktidar hayalleri ise ülkemizi terörün bağrına sürüklemekten başka bir sonuca varmamaktadır. Zillet İttifakı’nın bu çabası, yalandan, çirkinlikten, kötülükten ve ihanetten başka bir gaye taşımamaktadır.”vurgusunu yaptı.

Çelik’in konuşmasının ardından Ak Parti 20. Yıl klibi salondakilere izlettirildi. Ak Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu toplantıda yaptığı konuşmada, Çankırı merkez ve ilçelerinde 20 boyunca yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Salim Çivitcioğlu, bütün ilçelerde bir çok alanda yatırımlarda bulunduklarını söyleyerek hem ekonomik, hem sosyal ve kültürel anlamda çalışmalarda bulunduklarını ifade etti. Tek tek ilçelerde yapılan çalışmaları anlatan Çivitcioğlu, bundan sonraki süreçte de projelerin devam edeceklerini belirtti.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu salonda bulunan partililere seslenerek “Türkiye’ye çelme takmaya yönelik ekonomik saldırıları da bertaraf etmek suretiyle her türlü tedbiri alarak, milletimize hizmetimizle kesintisiz olarak yola devam ederek, her kesimin alım gücünü artırarak 2023 Haziran’ında da şahlanarak yine AK Parti’yi iktidar yapacağız.”ifadelerini kullandı.

M. Emin Akbaşoğlu, “İkinci 20 yılımızda, nasıl içerideki vesayet odaklarını hizaya getirdiysek, millet iradesinin üstünde vesayet odaklarının herhangi bir tasarrufunu bırakmadıysak, uluslararası vesayet odaklarının da haddini bildireceğiz. Türkiye’ye çelme takmaya yönelik ekonomik saldırıları da bertaraf etmek suretiyle her türlü tedbiri alarak milletimize hizmetimizle kesintisiz olarak yola devam ederek, her kesimin alım gücünü artırarak 2023 Haziran’ında da şahlanarak yine AK Parti’yi iktidar yapacağız. Ne işimiz var Libya’da diyor Türkiye olarak, ne işimiz var Kıbrıs’ta, Akdeniz’de diyorlar. Ne işimiz olacak. Milletimizin hak, alaka ve menfaatlerini sonuna kadar milli iradeden aldığımız yetkiyle ve güçle bütün Avrupa’ya karşı, bütün uluslararası hukuk nezdindeki muhataplara karşı savunmaya devam edeceğiz. Milletimizi ve devletimizi daha güçlü, daha zengin, daha müreffeh kılacağız. Bunun mücadelesini ortaya koyacağız. Bir de siz çelme takmasanız, o zaman biri on misliyle çarpacağız. Çok daha kısa sürede çok daha büyük hedeflere ulaşacağız. Engelleseniz de çelme taksanız, hakikatleri çarpıtsanız da inkar etseniz de CHP ve yoldaşları, biz bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Milletimizin duasını alarak milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.” diyerek muhalefete yüklendi.

Diğer partilerin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne yönelik eleştirilerine karşı çıkan Akbaşoğlu, ‘’Milletin doğrudan cumhurbaşkanını seçme yetkisini milletten alıp parlamentoya geri vermek istiyorsun. Bütün hepsinin ortak hedefi. Bu, 2017’de millet iradesini kabullenmemenin göstergesidir. Çünkü milletimize güvenmiyorlar. Parlamenter demokrasiyi, parlamenter sistemi kendileri için istiyorlar, millet için değil. Kendi aralarında ulufe dağıtmak için. ‘Ben cumhurbaşkanı olacağım’ diyor birisi, ‘Ben başbakan olacağım’ diyor birisi. HDP ortadan çıkıyor diyor ki, ‘Ben de cumhurbaşkanı yardımcılığı, başbakan yardımcılığı, bakanlık isterim’ diyor. Sonuç itibarıyla biz bu yürütmedeki çift başlılığı ortadan kaldırdık. Cumhurbaşkanı mı, başbakan mı yetkili tartışmalarını bitirdik.” dedi.

Konuşmaların ardından partiye en çok üye kazandıran parti yöneticilerine plaket takdim edildi. Programın son kısmı ise basın mensuplarına kapalı bir şekilde devam etti.

Bu haber 708 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by