Sumitomo Rubber Ako
-3° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

55 günün ardından ilk iş günü

Çankırı’ da Yeni Gün Koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 Mart’ta kapatılan Çankırı Yunus Alışveriş Merkezi (Yunus AVM) dün yeniden açıldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 Mart’ta kapatılan Yunus AVM dün yeniden açıldı. Müşteriler içeriye ateşleri ölçülerek alındı. AVM içerisinde hijyen noktaları oluşturulduğu görüldü. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Yunus AVM 17 Mart’ta kapattığı kapısını dün yeniden açtı. Normalleşme kapsamında […]
Çankırı Gündemi - 12 Mayıs 2020 11:16 A A

Çankırı’ da Yeni Gün

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 Mart’ta kapatılan Çankırı Yunus Alışveriş Merkezi (Yunus AVM) dün yeniden açıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 Mart’ta kapatılan Yunus AVM dün yeniden açıldı. Müşteriler içeriye ateşleri ölçülerek alındı. AVM içerisinde hijyen noktaları oluşturulduğu görüldü.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Yunus AVM 17 Mart’ta kapattığı kapısını dün yeniden açtı. Normalleşme kapsamında saat 10.00’da açılan Yunus AVM ilk müşterisini tüm hijyen kurallarına uyarak almaya başladı. Müşteriler içeriye ateşler ölçülerek alındı. Ayrıca, müşterilerin maskesinin olup olmadığına dikkat edildi. Girişe uyarı levhaları konuldu. AVM’nin içinde belirli yerlere uyarı levhası ve dezenfektan konulduğu görüldü.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Yunus AVM Müdürü Kemalettin Din AVM’nin yaklaşık 55 gündür kapalı olduğuna vurgu yaparak, “Alışveriş merkezimiz 17 Mart’tan beri kadar kapalıydı. Yani AVM yaklaşık 55 gündür kapalıydı. Bu süre zarfında esnaflarımız bir hayli sıkıntı yaşadılar.” dedi.

AVM’lerin dünden itibaren açıldığını söyleyen Din, “11 Mayıs itibarı ile Cumhurbaşkanımız da takdirleri ile işyerlerimizin kapılarını halkımıza açtık. Açılış ve kapanış saatlerimizi sabah 10.00 akşam 20.00 olarak belirledik.” şeklinde konuştu.

Mağazadaki işyerlerinin büyük çoğunluğunun açıldığını ifade eden Yunus AVM Müdürü Kemalettin Din, “AVM içerisinde bulunan işyerlerinin yaklaşık yüzde 80’i açılmış durumda. Geri kalanları ise COVID-19 için alınması gerek gereken önlemleri aldıktan sonra bir kaç güne kadar açacaklar inşallah.” dedi.

AVM içerisindeki alınan önlemlere değinen AVM Müdürü Din, “AVM içerisinde müşterilerimizin ateşlerini ölçüyoruz ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda uyarıyoruz. Kapı girişlerine dezenfektanlar konuldu. Yine kapı girişlerivnde pandemi ile ilgili alınması gereken tedbirlerler ve bilgilendirme afişleri asıldı. AVM’nin havalandırma sistemi düzenli olarak çalışıyor. İnsanlarımızın güvenli alışveriş yapması sağlık açısından sorun yaşamamaları için elimizden geleni yapmaya gayret gösteriyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 1278 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by