Sumitomo Rubber Ako
20° Açık
  • EURO
  • DOLAR

57. Kütüphane Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanacak

Çankırı’da Yeni Gün 57. Kütüphane Haftası  29 Mart – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak Kütüphane Haftası Ana Teması: Pandemi Sürecinde Yayımcılık ve Kütüphanecilik 1964 yılından bu yana, Mart ayının son Pazartesi günü başlayan ve bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle tüm yurtta “Kütüphane Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu yıl ilimizde 29 Mart – 04 […]
Burak Kaya - Çankırı Gündemi - 27 Mart 2021 15:18 A A

Çankırı’da Yeni Gün

57. Kütüphane Haftası  29 Mart – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak

Kütüphane Haftası Ana Teması: Pandemi Sürecinde Yayımcılık ve Kütüphanecilik

1964 yılından bu yana, Mart ayının son Pazartesi günü başlayan ve bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle tüm yurtta “Kütüphane Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu yıl ilimizde 29 Mart – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında kutlanacak olan ve Bakanlığımızca ana teması Pandemi Sürecinde Yayımcılık ve Kütüphanecilik” olarak belirlenen 57. Kütüphane Haftası etkinlikleri İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülecek.

Okuyan, öğrenen, düşünen ve üreten bir nesil yetiştirilmesinde Kütüphanelerin öneminin vurgulanarak Kütüphanelerin yaşamsal alanlara dönüştürülebilmesi için önündeki sorunlarının dile getirilmesi, çözüm yollarının önerilmesi ve hafta boyunca halkın dikkatini kitap ve kütüphaneler üzerine çekerek farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir.

Halk Kütüphaneleri;  sanat, kültür, iletişim ve bilgi merkezi olmanın yanı sıra halkın üniversitesidir. Asıl görevi yaşam boyu sürecek olan eğitimi devam ettirmek ve okuma alışkanlığını tabana yaymak olan Halk Kütüphaneleri yaşam boyu alınacak eğitim ve öğretimi desteklerken aynı zamanda hayatın en önemli ihtiyacı olan bilgiyi toplayan, işleyen, hizmete sunan ve yeni bilgilerin üretilmesini sağlayan kurumlardır.  Kütüphaneler verdiği hizmetin özünü bozmadan her türlü teknolojiyi kullanarak çağın gerisinde kalmadan en iyi hizmeti vermekle yükümlüdürler.

57. Kütüphane Haftası Kutlamaları

30 Mart 2021 Salı günü saat 14.00’de Çankırı İl Halk Kütüphanesi’nde Açılış Programı yapılacak olup İl Özel İdaresi bütçesinden satın alınan kitaplardan oluşan ‘’Kitap Sergisi’’  gezilecek.

31 Mart 2021 Çarşamba günü saat 17.15 te ÇAKÜ Öğretim Üyesi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şube Başkanı Doç. Dr. İbrahim AKYOL tarafından “Osmanlı Döneminde Çankırı da Kütüphaneler” konulu konferansın çevrimiçi (online) olarak verilecek.

01 Nisan 2021 Perşembe günü Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak “Yârenler Okuyor” etkinlikleri kapsamında TCDD parkında saat 14.00’de kitap okuma etkinliği düzenlenecek.

29 Mart – 02 Nisan 2021 tarihlerinde Kütüphane personeli tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen okullarda kütüphane hizmetlerinin tanıtımı yapılacak.

Bu haber 1203 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 15:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by