Sumitomo Rubber Ako
30° Açık
  • EURO
  • DOLAR

847 kişiye psikososyal destek verdi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü 847 kişiye psikososyal destek verdi. Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Sosyal Hizmet Merkezleri tarafından Covid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş üzeri vatandaşlar düzenli olarak her gün aranıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili olarak […]
Çankırı Gündemi - 23 Nisan 2020 12:03 A A

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü 847 kişiye psikososyal destek verdi.

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Sosyal Hizmet Merkezleri tarafından Covid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş üzeri vatandaşlar düzenli olarak her gün aranıyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, “Bugüne kadar Sosyal Hizmet Merkezi  Müdürlüğü tarafından 738,  Kurşunlu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından 109 kişi aranarak psiko sosyal destek verilmişdi. Aramalar  devam etmektedir.

Bu zorlu süreçte her zaman yanlarında olduğumuz hissettirilerek, 65 yaş üstü vatandaşların, engelli ve engelli yakınlarının sıkıntıları en aza indirilmeye çalışılmıştır.

Şehit Yakınları ve Gaziler Birimi sorumlularımız tarafından Aziz Şehitlerimizin kıymetli yakınları ve Kahraman Gazilerimiz  düzenli olarak aranıp psikolojik destek verilmekte, ihtiyaçları sorulmakta ve duyulan ihtiyaçlara hızlı çözümler üretilmektedir.

Londra’dan  gelerek Emir Karatekin Erkek Öğrenci yurduna yerleştirilen 262 kişiye karantina süreçleri boyunca psiko sosyal destek verilecektir.

 İl Müdürlüğü olarak pandemiden etkilenenlerin, duygularını ve yaşadıklarını ifade etmelerine olanak verilmesi aracılığıyla rahatlamalarına, yaşadıkları ve hissettiklerini anlamlandırmalarına yardımcı olmak, sosyal izolasyon ve alınan tedbirler konusunda bilgilendirme yapmak, daha çok kişi ile iletişime geçmek, görüşülen kişilerin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verebilmek hedeflenmektedir.

 Arama yapılan kişiler kayıt altına alınmakta, psiko-sosyal destek verileri oluşturulmaktadır.  İl müdürlüğümüz, birimleri ve bağlı kuruluşları ile destek bekleyen tüm vatandaşlarımızın yanındadır. Vatandaşlarımız ihtiyaç halinde 122 ve 183 numaralı hatları arayarak destek talebinde bulunabilmektedirler.” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 665 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 12:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by