Sumitomo Rubber Ako
11° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi AFAD’tan tam not aldı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’da Afet ve Acil Durum Yönetimi Çankırı İl Müdürlüğü tarafından Çankırı’da bulunan çeşitli kurumlara denetimler yapılmaya başlandı. Dün Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü ve İl AFAD Müdürlüğü tarafından Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Afetlerde bina güvenliği denetimleri kapsamında ‘Tehlike Avı’ denetimi gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde olası deprem durumunda risk oluşturabilecek olan eşyaların sabitlenmesi […]
Çankırı Gündemi - 3 Ocak 2020 10:07 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’da Afet ve Acil Durum Yönetimi Çankırı İl Müdürlüğü tarafından Çankırı’da bulunan çeşitli kurumlara denetimler yapılmaya başlandı.

Dün Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü ve İl AFAD Müdürlüğü tarafından Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Afetlerde bina güvenliği denetimleri kapsamında ‘Tehlike Avı’ denetimi gerçekleştirdi.

Yapılan denetimlerde olası deprem durumunda risk oluşturabilecek olan eşyaların sabitlenmesi acil çıkış yerlerinin düzeni ve olası yangın durumlarında müdahale edilecek ekipmanların yerleri kontrol edildi. Yapılan denetimlerde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tam not aldı.

Yapılan denetimle ilgili açıklamada bulunan Çankırı AFAD Müdürü Abdullah Özçelik, “Afetlere hazırlık yılı kapsamında düzenlemiş olduğumuz ‘Tehlike Avı’ etkinliği bu gün Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde İl Sağllık Müdürümüz refakatinde gerçekleştirdik.  Bu gün burada Aralık ayı etkinliği olan bina güvenliği temasının Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapısal olmayan risklere karşı ne kadar güvenli onun denetimi gerçekleştirdik. Denetimimizde toplamda 28 sorudan oluşan bir anketimiz var yapısal olmayan riskleri kapsıyor. Burada kullanılan malzemelerin dolapların herhangi bir risk oluşturup oluşturmadığını heyetimizle birlikte inceledik ve incelememizin sonucunda binamızın tamamen güvenli olduğunu gördük. Bu konuda da özellikle il sağlık müdürümüze ve hastane yönetimimize teşekkür ediyoruz. Kesinlikle anketteki yer alan sorularımızın tek tek inceledik ve her hangi bir şekilde risk oluşturacak bir faktöre rastlamadık. Tehlike Avımızda her hangi bir tehlikenin olmadığını gördük. İnşallah herhangi bir afet olmaz ama olsa da hastanemizin bu konuda planlı ve hazırlıklı olduğunu gördük. Ben tekrardan yönetimimize ve il müdürümüze teşekkür ediyorum. Gerçekten planlama aşaması, teknik ekibin yeterliliği, hastanenin özellikle fotokopi makinasına varana kadar sabitlenmesi gerçekten çok güzel teşekkür ediyoruz emekleriniz için.” ifadelerine yer verdi.

Yapılan denetimlere Çankırı AFAD İl Müdürü Abdullah Özçelik, İl Sağlık Müdürü Hüseyin Sarıkaya, Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Müdürü Tuna Dinç ve AFAD yetkilileri katıldı.

Bu haber 1074 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by