Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde yeniden protez yapılabilecek

Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Protez İhalesi Yapıldı. Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde, diş protez yapımına yeniden başlanacağı duyuruldu. Aylardır malzeme olmaması nedeniyle Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde vatandaşların yarım kalan tedavileri yapılamıyor, ya da en yakın şehirlerde bulunan hastanelere sevk ediliyorlardı. Büyük mağduriyetlerin yaşanması nedeniyle vatandaşlar yarım kalan tedavilerini özel polikliniklerde […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 20 Eylül 2021 17:19 A A

Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Protez İhalesi Yapıldı. Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde, diş protez yapımına yeniden başlanacağı duyuruldu.

Aylardır malzeme olmaması nedeniyle Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde vatandaşların yarım kalan tedavileri yapılamıyor, ya da en yakın şehirlerde bulunan hastanelere sevk ediliyorlardı. Büyük mağduriyetlerin yaşanması nedeniyle vatandaşlar yarım kalan tedavilerini özel polikliniklerde yaptırarak ceplerinden büyük meblağlar ödemek zorunda kalıyorlardı. Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde, diş protez yapımına yeniden başlanacak. Vatandaşların uzun süredir istedikleri tedaviyi göremedikleri gerekçesiyle, yoğun şikayet ve tepkilerin odağı haline getirdiği, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde, protez ihalesi gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda; “Diş protez alım ihalesi sonucunda, Metal Kaideli Hareketli Bölümlü Protez, Metal Kaideli Total Protez ve Porselen Kron-Köprü protez yapımına 20.09.2021 tarihi itibarıyla başlanacaktır” denildi.

Yaşanan bu mağduriyetin Sağlık Müdürlüğü’nce yapılmış olan diş protez alım ihalesi sonucunda giderilmesi bekleniyor.

Bu haber 2181 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 17:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by