Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Ahmet Kurt, ”Cumhur İttifakı, bozkurtça duruşun adıdır”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli himayesinde gerçekleştirilen “Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 – Siyasette Yeni Dönem: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler” temalı bölge istişare toplantısı Ankara Ticaret Odası Congresium Kongre ve Sergi Müzesi’nde gerçekleştirildi. Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya’nın divan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Ankara, Çankırı, Çorum, Kastamonu, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 5 Ekim 2021 09:46 A A

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli himayesinde gerçekleştirilen “Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 – Siyasette Yeni Dönem: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler” temalı bölge istişare toplantısı Ankara Ticaret Odası Congresium Kongre ve Sergi Müzesi’nde gerçekleştirildi.

Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya’nın divan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Ankara, Çankırı, Çorum, Kastamonu, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Zonguldak, Kırıkkale ve Karabük teşkilatları ve beleye başkanları katıldı.

Toplantıya Çankırı’dan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, İl Başkanı Ahmet Kurt, Merkez İlçe Başkanı Mahmut Doğar, ilçe başkanları ile yönetim kurulu üyeleri iştirak etti.Çankırı heyeti toplantı öncesi merhum Alparslan Türkeş’in Anıt Mezarına ziyaret ederek dua etti.Divan Başkanı Karakaya’nın açılış konuşmasının ardından ev sahibi Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ katılımcılara hitap etti.

Divan üyeleri Genel Başkan Yardımcıları Dr. Pelin Yılık,  Prof. Dr. Filiz Kılıç, M.D.K. Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay sunum yaparken, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili kısa selamlama konuşmaları yaptı.

Toplantı ile ilgili değerlendirmeler bulunan MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt, toplantıya katılmak üzere Bartın’dan yola çıkan parti heyetini taşıyan otobüsün kaza yapması sonucu vefat eden Bartın Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Ahmet Kömeç ile Bartın İl Yönetim Kurulu Üyesi Murat Sevilmiş’e Cenabı Allah’tan rahmet, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve yaralılara da Cenabı Allah’tan acil şifalar diledi.

Başkan Kurt, bölge istişare toplantısında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Cumhur İttifakı, partinin TBMM çalışmaları ile siyasi, sosyal ve ekonomik gelişmelerin yer aldığı iç ve dış gündem konuları “Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023” vizyonu kapsamında tek tek ele alınarak istişare edildiğini vurgulayarak şunları söyledi, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türk milleti başta olmak üzere bütün insanlığın istikrar, güven ve huzur içinde yaşamasını arzuluyoruz. Sayın Genel Başkanımız, her fırsatta, insanlığın huzura ihtiyacı olduğunu, dünyayı daha yaşanır bir yer haline getirmek gerektiğini, bunun yerkürenin her köşesinde yaşayan bütün insanlık için ortak bir amaç haline gelmesi gerektiğini vurgulamakta. Bu vizyon, Türk Milletinin tarih sahnesine çıktığı günden itibaren kendisi ve hiçbir fark gözetmeksizin bütün insanlık için arzuladığı; sevgiyi, şefkati, hak ve hukuku önceleyen ecdattan miras Nizam-ı Alem ülküsüdür. Bu ülkü, yüksek bir şuurun ürünüdür. Bizler, bu şuuru içselleştirip ülkü haline getirmiş Türk Milliyetçileriyiz.Türkiye’nin ve Türk milletinin geleceğe taşınması maksadıyla benzer hassasiyetleri paylaşan tüm kesimlerin birleşmesinin zorunlu olduğu bir süreçte doğan Cumhur İttifakı, öncelikli hedefi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve Türk milletini payidar kılmak olan bozkurtça duruşun adı. Cumhur ittifakı, Türk milletinin gönül ve akıl ittifakı olmakla beraber sınırsız sorumlu ve vadesi olmayan bir ittifak. Cumhur ittifakı, vadeli bir seçim yatırımı ittifakı değil, sınırlı sorumlu bir proje ortaklığı hiç değil; hedefi Türk milletinin bekasını garanti altına almak olan sınırsız sorumlu ve vadesi olmayan bir ittifak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türkiye’yi 2053, 2071 hedeflerinin ötesine taşıyacak Cumhur İttifakının eseri olacak. Bizler; inanmış dava insanlarının nesilden nesile kahramanlıkla taşıdığı muazzam yadigârın neferleriyiz. Bizler; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetçileri, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekasını kurtaran Başbuğ Alparslan Türkeş’in ülkücüleri, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekasını koruyan Sayın Devlet Bahçeli’nin yol arkadaşlarıyız.” dedi.

Bu haber 1132 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by