Sumitomo Rubber Ako
Açık
  • EURO
  • DOLAR

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi entübe hastaları için video laringoskop üretti

Çankırı’da Yeni Gün Koronavirüs salgını nedeniyle durumu ağırlaşan ve entübe edilen hastaların soluk borularına rahat ulaşım sağlanabilmesi için ve entübasyon esnasında sağlık çalışanlarına bulaş olamaması için kullanılan piyasa değeri yüksek maliyetli olan “Video Laringoskop” Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi tarafından 3D yazıcıyla üretildi. Ürünü inceleyen Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Arif Aslan […]
Çankırı Gündemi - 17 Nisan 2020 11:37 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Koronavirüs salgını nedeniyle durumu ağırlaşan ve entübe edilen hastaların soluk borularına rahat ulaşım sağlanabilmesi için ve entübasyon esnasında sağlık çalışanlarına bulaş olamaması için kullanılan piyasa değeri yüksek maliyetli olan “Video Laringoskop” Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi tarafından 3D yazıcıyla üretildi. Ürünü inceleyen Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Arif Aslan ve Başhekim Yardımcısı İsmail Erkan Aydın laringoskopun başarılı olduğunu ve hastalar için kullanılabilir olduğunu ifade etti. Çankırı Devlet Hastanesi için 2 adet yapılan ve teslim edilen video laringoskop sağlık çalışanlarımıza büyük kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca virüsle mücadele ettiğimiz şu günlerde, devletimize maddi olarak katkı sağlayacaktır.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Üretimde emeği geçen idarecilerimize, öğretmenlerimize teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 827 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by