Sumitomo Rubber Ako
19° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat merkezi Teknofest finalinde

Çankırı’da Yeni Gün Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi “Ulaşım” kategorisinde katıldığı TEKNOFEST yarışmasında finale kaldıklarını sosyal medya hesabından duyurdu. Bilim ve Sanat merkezinden yapılan yazılı açıklamada, “Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi olarak “Ulaşım Kategorisinde” katıldığımız TEKNOFEST yarışmasında öğrencilerimiz Eylül SANAR ve Mehmet Fatih AKÇAKAYA finale kalmaya hak kazanmıştır. Eylül ayında İstanbul’da […]
Çankırı Gündemi - 10 Temmuz 2019 13:54 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi “Ulaşım” kategorisinde katıldığı TEKNOFEST yarışmasında finale kaldıklarını sosyal medya hesabından duyurdu.

Bilim ve Sanat merkezinden yapılan yazılı açıklamada, “Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi olarak “Ulaşım Kategorisinde” katıldığımız TEKNOFEST yarışmasında öğrencilerimiz Eylül SANAR ve Mehmet Fatih AKÇAKAYA finale kalmaya hak kazanmıştır.

Eylül ayında İstanbul’da yapılacak finalde öğrencilerimiz engelliler için KAREKOD sistemli bir park alanı prototipi tasarlayacaklardır. Kurum Müdürü İbrahim GÖKMEN, “Öğrencilerimizin proje üretmeleri, tasarım yapmaları konusunda her türlü desteği sağlamaya gayret ediyoruz. Bizler engelli bireylere engel olmayı ortadan kaldırmalıyız ve topluma daha duyarlı bireyler kazandırmalıyız bu minvalde öğrencilerimiz hem proje geliştiriyorlar hem de topluma bu bilinci kazandırıyorlar.” dedi. Emeği geçen öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyoruz.” sözlerine yer verildi.

Bu haber 3336 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 13:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by