Sumitomo Rubber Ako
19° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi TÜBİTAK Bilim Söyleşileri

Çankırı’da Yeni Gün TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi’nin yapmış olduğu başvuru kabul edilerek, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Dündar ile “Bilim, Bilim İnsanı ve Değerler “konulu söyleşi gerçekleştirilmiştir. Özel yetenekli öğrencilerin yeteneklerini geliştirme fırsatı sunmak, sistematik düşünmelerinin gelişmesine yardımcı olmak, estetik değerler ile bilimsel düşünmeyi birleştirerek sorun […]
Eğitim - 30 Kasım 2019 14:24 A A

Çankırı’da Yeni Gün

TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi’nin yapmış olduğu başvuru kabul edilerek, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Dündar ile “Bilim, Bilim İnsanı ve Değerler “konulu söyleşi gerçekleştirilmiştir.

Özel yetenekli öğrencilerin yeteneklerini geliştirme fırsatı sunmak, sistematik düşünmelerinin gelişmesine yardımcı olmak, estetik değerler ile bilimsel düşünmeyi birleştirerek sorun çözmenin değerini anlayabilmek amacıyla ile gerçekleştirilen söyleşide bilim, bilim insanı, değerlerimiz ile bilimsel süreçlerin işleyişi, etki alanları, bu süreçlerdeki etik anlayış ve değerlerimiz başlıkları yer aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı söyleşi ilgi ile izlendi.

Doç. Dr. Hakan Dündar’’ın ardından konuşma yapan Öztürk, bu söyleşilerin öğrenciler üzerindeki olumlu katkısına değinerek ilimiz eğitim sürecinin gelişmesinde önemli bir role sahip olduğunu ifade etti.

Söyleşi Öztürk ve Kurum Müdürü İbrahim Gökmen’in Doç. Dr. Hakan Dündar’a hediye takdimleriyle sona erdi.

Değerli katkılarından dolayı Doç. Dr. Sayın Hakan Dündar’a emeği geçen  idareci ve öğretmenlere teşekkür ediyoruz.

Bu haber 1427 kez okundu.
Eğitim - 14:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by