Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Akbaş, ”Atama bekleyen yüzbinlerce öğretmenim, öğretmenler gününüz kutlu olsun”

İyi Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş tarafından 24 kasım Öğretmenler Günü mesajı yayınlandı. Aydın Akbaş, ”Değerli öğretmenim; Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü, başta Başöğretmen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere kadrolu, ücretli ve sözleşmeli olarak hizmet veren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Türk milletinin çağdaş ve medeniyet yolunda ilerlemesinin önünü açan, bilim […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 23 Kasım 2021 19:39 A A

İyi Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş tarafından 24 kasım Öğretmenler Günü mesajı yayınlandı. Aydın Akbaş, ”Değerli öğretmenim; Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü, başta Başöğretmen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere kadrolu, ücretli ve sözleşmeli olarak hizmet veren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Türk milletinin çağdaş ve medeniyet yolunda ilerlemesinin önünü açan, bilim ve teknolojide çocuklarımıza, gençlerimize eğitim ve öğretimde rehber olan, ufkunu açan öğretmenim öğretmenler gününüz kutlu olsun. Her seçim dönemi 3600 ek gösterge sözü verilen ancak seçim sonunda unutulan öğretmenim, öğretmenler gününüz kutlu olsun. Atama bekleyen yüzbinlerce öğretmenim, öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Bizim için eğitim, sorgulayan, özgürce düşünen, kendi ayakları üzerinde durabilen nesiller yetiştirmektir. Bizim için eğitim Türk tarımını geliştirmek, topraklarımızın verimini arttırmak, ziraat mühendisi, genetik mühendisi yetiştirmektir. Bizim için eğitim yeni tedavi yöntemleri geliştirecek doktorlar, Türk ilaç sanayisini kalkındıracak kimyagerler yetiştirmektir. Bizim için eğitim İlber ORTAYLI gibi tarihçiler yetiştirmektir. Bizim için eğitim, geleceğin teknolojisini kodlayacak yazılımcılar, Türk markalarını dünyaya açacak tasarımcılar yetiştirmektir. Bizim için eğitim tüm dünyanın hayran kalacağı sanatçılar yetiştirmektir.

Bizim için eğitim, şehirlerimizin tarihi dokusuna sahip çıkacak, yeşili koruyacak mimarlar yetiştirmektir. Eğitime önem vermek lafta değil icraat olur. Eğitime verilen yatırımla, öğretmen verilen samimi değerli olur. Okul yöneticilerinin seçiminde ve atamasında esas alınacak liyakat ile olur. Atama bekleyen yüz binlerce öğretmen adayı dururken, yandaş vakıflardan hizmet almakla olmaz. Sadece parası olanların iyi eğitim alması üzerine bir sistem kurarsanız hiç olmaz. 24 Kasım Öğretmenler günümüzün eğitim ve öğretimin önündeki tüm engellerin kaldırıldığı bir gün olması dileğiyle, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bu haber 190 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 19:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by