Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

AKBAŞ: SİYASET, HALKA HİZMET ETME SANATIDIR

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’da Yeni Gün Gazetesi olarak, siyasi partilerin il başkanları ile birlikte 2020 yılı değerlendirmesini yapmak ve güncel konuları ele almak üzere röportajlar yaptık. Gazetemiz Yazarı Fatih Karamaz tarafından gerçekleştirilen röportajlarda; ülkemizin ekonomik, sosyal ve siyasi durumları siyasi partilerin il başkanlarına soru olarak yöneltilirken 2020 yılında yaşanılanların Çankırı’ya olan etkileri de değerlendirildi. İyi […]
Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı Gündemi - 25 Aralık 2020 10:03 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’da Yeni Gün Gazetesi olarak, siyasi partilerin il başkanları ile birlikte 2020 yılı değerlendirmesini yapmak ve güncel konuları ele almak üzere röportajlar yaptık.

Gazetemiz Yazarı Fatih Karamaz tarafından gerçekleştirilen röportajlarda; ülkemizin ekonomik, sosyal ve siyasi durumları siyasi partilerin il başkanlarına soru olarak yöneltilirken 2020 yılında yaşanılanların Çankırı’ya olan etkileri de değerlendirildi.

İyi Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş ile yapılan röportajda; ülkemiz genelinde ve Çankırı’da 2020 yılının nasıl geçtiğine dair konular ele alındı.

“Toplumun tüm kesimleri bu süreçte çok mağduriyet yaşadı”

2020 yılının pandemi sürecinden dolayı ülkemiz açısından çok zorlu geçtiğini ifade eden Akbaş, “2020 Yılı pandemi sürecinde ülkemiz açısından çok zorlu geçti. Tabi bu yıl içerisinde ülkemiz depremlerle ve koronavirüs gibi ağır bir hastalıkla yüzleşti. Ekonomimiz pandemi sürecinden önce de çok bozulmuş vaziyetteydi. Bunun üstüne pandemi de eklenince insanlarımız, esnafımız, çiftçimiz, köylümüz yani kısacası toplumun tüm kesimleri bu süreçte çok mağduriyet yaşadı” şeklinde konuştu.

“Siyaset halka hizmet etme sanatıdır”

Siyaseten Çankırı’da hiç bir şey yapılmadığını dile getiren Akbaş, “Çankırı bazında bakarsak, çok bir aktivite gösterilmedi. Yani siyaseten Çankırı’da hiç bir şey yapılmadı. Biz bir siyasi parti olarak Çankırı için çivi çakan her siyasetçinin yanındayız. Siyaset halka hizmet etme sanatıdır. Yani bizde hakımıza hizmet etmek için siyaset yapıyoruz. İyi Parti’de iyi bir siyaset yapmaya çalışıyoruz. Yani bu siyaseti yaparken de ayrıştırıcı bir unsurla yapmıyoruz. Biz MHP’nin de AK Parti’nin de CHP’nin de ve tüm siyasi partilerin de rakibiyiz. Bazı siyasi partilerle ittifak ettiğimiz noktalar var elbette. Seçim zamanlarında aynı düşündüğümüz noktalar var. Biz sadece bu noktalar üzerinde bir birliktelik yapıyoruz. Ama biz ayrı bir siyasi partiyiz. Biz halka hizmet noktasındada eğitimden ekonomiye tüm alanlarda kendi partimizin programları üzerinden bir yol yürüyoruz. Yani bugün esnafın sorunlarını hem yerinde inceleyen bir genel başkanımız ve bir ekibimiz var. Nitekim en son bizim partimizin esnaf sorunları ile ilgili; stopajlar kaldırılsın önergesi vardı. Reddetilmesine rağmen sonradan bir geri adım atılarak %18’den %8’lere düşürüldü. Bizim önerimiz dolaylı vergilerin bu pandemi sürecinde esnafın üzerinden kaldırılması. Kısacası tüm vergi yüklerinin kaldırılması. Biz de esnaf ziyaretleri yaptık. Esnafların çığlıklarını genel merkezimize ilettik. Onlar da meclise taşıyorlar bu çığlıkları. Mesela esnafın dükkanı komple kapatılmışsa eğer kira yardımlarını yapmanız lazım” ifadelerine yer verdi.

“Ülke olarak hazırlıksız yakalandık”

Pandemi sürecine ülke olarak hazırlıksız yakalanıldığını belirten Akbaş, “Sonuç olarak bu pandemi sürecine ülke olarak hazırlıksız yakalandık. Zaten ekonomimiz bozuktu. Bu süreçte işler iyi gitmiyor, bundan sonrası içinde iyi gitmiyor gördüğümüz. Yani bu alınan önlemler felan yeterli değil. Şu an bizim genel başkanımız en az 14 gün bir kapanma diyor. Hafta sonları iki gün kapanma ile Türkiye genelinde aralıklarla 21 gün kapanma oldu. Eğer bu Mart ayında 21 günlük bir kapanma

yapılmış olsaydı durum bu kadar ağır olmazdı. Ama bunlar ekonomi düzgün olmadığı için kulak arkası yapıldı. Bu yapılamadığı için de esnaf bir gün değil aylardır ölüyor. Esnaf tek seferde yapılmış olan 21 gün kapanmayı tolere edebilirdi. Ama bundan sonra için İnşallah ülkemizde bu virüs ya kendi mutasyona uğrar biter ya bu aşılarla biter” dedi.

Bu haber 9598 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by