Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Akbaşoğlu, “Çankırı eski Çankırı değil”

▌AK Parti Çankırı İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresi dün Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Çankırı’da Yeni Gün AK Parti Çankırı İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresi dün gerçekleştirildi. Tek liste ile girilen seçim sonrasında Abdulkadir Çelik güven tazeledi. AK Parti Çankırı İl Başkanlığı 7. Olağan kongresi dün saat 12:00’de Hasan Fehmi Gökşen Spor salonunda […]
Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı'da Yeni Gün - Bölgesel - 4 Şubat 2021 09:58 A A

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresi dün Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Çankırı’da Yeni Gün

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresi dün gerçekleştirildi. Tek liste ile girilen seçim sonrasında Abdulkadir Çelik güven tazeledi.

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı 7. Olağan kongresi dün saat 12:00’de Hasan Fehmi Gökşen Spor salonunda gerçekleştirildi.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çankırı Milletvekili, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Ak Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Çankırı milletvekilleri Salim Çivitcioğlu ve, ilçe belediye başkanları, STK ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ve delegelerin katılımı ile gerçekleştirilen 7. Olağan kongresi saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Gerçekleştirilen kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, “Özelde Türkiye’nin. genelde tüm insanlığın umudu olan Ak Partimiz ülke genelinde güçlü teşkilat yapısı, dostluk ve muhabbet temelli yoldaşlık duygusuyla 19 yılı devirdiği iktidarı döneminde Türkiye’ye çağ atlatmıştır” dedi.

2020 yılında 6 aylık bir sürede 5 bin yeni üye kaydı yaparak toplam üye sayılarını 36 bine çıkarttıklarını dile getiren Çelik, “2001 yılında çıktığımız bu yolda, vesayetleri, zulümleri, darbeleri ve nice amaçsız ve değersiz meseleleri geride bırakmak için çok çalıştık. 2021 yılında yapacağımız çalışmalarla da Cumhurbaşkanımızın çizmiş olduğu 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla yürüyoruz. ” Dedi.

“Çankırı’mızın kalkınması için var gücümüzle çalışıyoruz.” Diyen Çelik, “Bizim dönemimizde çalışmalarına başlanan Avrupa Birliği İPA projesi kapsamında yaklaşık 30 Milyon Euro bedelli Altyapı projesinin onaylanması sürecini takip ederek şehrimizin altyapı sorunun çözülmesi için konunun takipçisi olduk.

İnşallah Çankırı Belediyesinin bizim dönemimizde başlayan ve halen bitirilemeyen projeleri bitirmesini ve şu anda Belediyede yaşanmakta olan yönetim zafiyetinin bir an önce giderilmesini ümit ediyoruz” dedi.

Çelik son olarak ise, “AK Parti Çankırı İl Başkanlığı olarak, makamın ve ihtirasın dışında; zaman ve mekanın takibinde, birlik ve beraberliğin içinde, gönül gönüle, hakkın birliğine, Çankırı’nın dirliğine hep birlikte yürümeye ve dahi koşmaya kararlı ve inançlıyız” dedi.

“AK Parti’mizin en büyük özelliği, sürekli kendini yenileme, tazeleme, büyütme ve geliştirme yeteneğine sahip olmasıdır” diyerek sözlerine başlayan milletvekili Salim Çivitcioğlu ise, Çankırı’ya yapılan yatırımlara değindi.

“Çankırı’mızın 11 ilçe, 3 belde ve 371 köyümüzün tamamını ziyaret ederek, köy halkı ve ihtiyar heyetinden sorun ve sıkıntıları dinleyerek, yerinde incelemelerde bulunarak çözümler üretmeye devam ediyoruz” diyen Çivitcioğlu, “Bir ilçemizi diğerinden ayırt etmeden her yere eşit bir şekilde, ihtiyaçlara uygun olarak hizmet noktasında gerekenleri yaptık, yapıyoruz ve hep birlikte yine yapacağız” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, yaptığı açıklamasında, “Bu gün 7. Olağan Kongrede Çankırı’nın heyecanına bizde şahitlik ediyoruz. Değerli dava arkadaşlarım AK Parti’de siyaset yapmak, Recep Tayyip Erdoğan’a yol arkadaşı olmak demek, milletin sevincini büyütmek. Mazlumların ve mağdurların dünyanın vicdanını kaybettiği bir dönemde umudu olmanın tamda adı AK Partili olmaktır. Kimileri ülkenin umutlarını tüketmek istiyorlar. Görüyorsunuz yeniden tencere tavacılar tan tanacılar sahne alıyorlar. Türkiye’de maalesef kaostan beslenmek isteyenler siyasi anlayışlar var. Ancak AK Partililer var. Ancak Çankırı var, Ankara var, İstanbul var, Gaziantep var 81 ilde yemin etmiş lideri ile ölümüne yürüyen AK Parti kadroları var. Onun için Türkiye sahipsiz değil. Dünkü Türkiye değil. Kara hesap yapanların hesaplarını bozan kadrolar var. Bu güne kadar bu kutlu davada emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Yeni dönemde Abdulkadir Başkanımızla görev alan tüm kardeşlerimize başarılar muafakiyeler diliyorum. Allah mahçup etmesin.” dedi.

“Çankırı Türkiye’nin kilit taşıdır” diyerek sözlerine başlayan milletvekili M. Emin Akbaşoğlu ise, “Hep beraber koştuk geldik. Bu coşkuyu bu heyecanı beraber yaşayalım istedik. O sebeple vazifelerimizin idraki içerisinde buradayız. Yerel anlamda arkadaşlarımız anlattılar neler yaptıklarımızı kısaca elhamdulillah Çankırı’nın su sorununu çözen Güldürcek Barajı’ndan evlerimize suyu bağlayan kadrolar AK Kadrolardı değil mi?

Ben buradan Kılıçtaroğlu’na bir gönderme yapayım. Kılıçtaroğlu hani fabrikamı açtınız dedi Çankırı’da.. Hüseyin Filiz milletvekilim 2015 yılında Cumhurbaşkanımızla beraber bu lastik fabrikasının kurdelasını beraber kesmedik mi? Tüm Avrupa’nın en büyük Seramik ve Granit fabrikası Kurşunlu’da AK Parti döneminde açılmadı mı? Yakınkent OSB, Çerkeş OSB, Şabanözü OSB, Korgun OSB bölgelerinde 10 binin üzerinde işçi kardeşimiz evine ekmek göttürmüyor mu? Ey Kılıçdaroğlu, mesele senin bildiğin gibi değil. Çankırı eski Çankırı değil, Türkiye eski Türkiye değil.” Dedi.

Gerçekleştirilen kongreye katılan  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin’da gündeme dair konularda açıklamalarda bulundu.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı bağlantı ile kongreye bağlanarak Çankırılı vatandaşlara hitap etti.

Yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporlarının okunarak oylandığı kongrede gerçekleştirilen seçim sonrasında Abdulkadir Çelik, güven tazeledi.

Bu haber 4111 kez okundu.
Bölgesel - 09:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by