Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Akbaşoğlu, ‘’Milletimiz müsterih olsun.’’

Türkiye’de bir çok yerde çıkan ve hale belli alanlarda devam eden yangınlar ile alakalı Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu sosyal medyadan yaptığı açıklamalarda mücadelenin devam ettiğini milletin müsterih olmasını gerektiğini ifade etti. M. Emin Akbaşoğlu, ”Son günlerde farklı noktalarda çıkan orman yangınları ile kararlı mücadelemiz devam ediyor. Çok büyük bir […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 6 Ağustos 2021 21:11 A A

Türkiye’de bir çok yerde çıkan ve hale belli alanlarda devam eden yangınlar ile alakalı Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu sosyal medyadan yaptığı açıklamalarda mücadelenin devam ettiğini milletin müsterih olmasını gerektiğini ifade etti.

M. Emin Akbaşoğlu, ”Son günlerde farklı noktalarda çıkan orman yangınları ile kararlı mücadelemiz devam ediyor. Çok büyük bir kısmı kontrol altına alınan yangınlara karşı özverili ekiplerimiz havadan, karadan ve denizden müdahale ederken ne yazık ki birileri buradan kirli siyasi çıkarlar üretmeye çalışıyor. İçinde bulunduğumuz durum siyasi hesaplarla hareket edilecek bir durum değil, herkesin eline bir kova su alarak birlik ve beraberlikle yangınları bir an evvel söndürmek için gayret göstermesi gereken bir durum. Ne yazık ki böyle bir felaketi yaşadığımız dönemde bile maalesef muhalefet herşeyi bir kenara bırakarak, kötü niyetli bir şekilde toplumda kaos oluşturma peşinde koşuyor. Yapılan mücadeleye olumlu katkı sağlayabiliyorsanız sağlayın yoksa yangınla mücadele edenleri rahat bırakın. Kaos ve kargaşa peşinde koşmayın, moralleri bozarak yangınla mücadeleyi engellemeyin” dedi.

Onlarca hava ve yüzlerce kara aracıyla, binlerce personelle ve buna ilave gönüllü vatandaşlarla yürütülen çalışmayı inkar ederek “çalışma yapılmıyor” demek, toplumu infiale sürüklemek için bilinçli bir şekilde uydurulmuş iftirayı dillendirmek olduğunu belirten M.Emin Akbaşoğlu, ”Bu asla kabul edilemez. Canla başla yangın söndürme mücadelesinde sahada olan Mehmetçiğimize “asker niye mücadelede yok” demek bilgisizlikle izah edilemez, bu iyi niyet taşımayan art niyetli bir tezgahın parçası olmak demektir. Daha yangınlar söndürülmeden yanan alanların imara açılacağı, Kültür ve Turizm Bakanı’nın bu noktada yetkilendirildiği yalanını, bile bile utanmadan dile getirmek açıkça kamuoyunu aldatmak, kandırmak ve yönlendirmek için yazılan kirli senaryonun sözcülüğünü üstlenmektir. Bunların hepsi apaçık yalan, iftira ve uydurma ifadelerdir. Herkes bilmelidir ki yanan alanları tekrar ağaçlandıracağız. 19 yıldır yaptığımız ve yaklaşık 5,5 milyar ağaç diktiğimiz gibi buraları tekrar eski güzel haline getireceğiz. Bu bizim boynumuzun borcudur, hem vatandaşımıza hem de doğaya karşı sorumluluğumuzdur. ” ifadelerine yer verdi.

Akbaşoğlu, ”Bu aynı zamanda anayasal bir zorunluluktur. Zira Anayasanın 169. maddesi yanan orman alanlarının tekrar aynen eski haline getirilerek ormanlaştırılmasını açıkça emrediyor. Görüldüğü üzere bir taraftan sahada yangın ile mücadele ederken diğer taraftan da yalan yanlış ve iftira ile oluşturulmak istenen dezenformasyonun önüne geçmeye, kamuoyunu doğru bilgilendirmeye çalışıyoruz. Aynı şekilde yangın söndürme çalışmalarını sürdürürken mağdur vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için de samimi gayretlerimizi ortaya koyuyoruz. Herkes emin olsun ki yangın bölgelerinde mağduriyet yaşayıp da mağduriyeti giderilmeyen tek bir ferdimiz kalmayacak. Hem insanımızın hem de doğamızın yaralarını en kısa zamanda saracağımızdan hiç kimsenin endişesi olmasın. Milletimiz de devletimiz de güçlüdür.” diyerek bugüne kadar birlik ve beraberlikle her zorluğun üstesinden geldiğini yine gelineceğini, milletin müsterih olması gerektiğini belirtti.

Bu haber 1181 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 21:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by