Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Akşener, “Çankırı diğer illere göre daha iyi durumda”

Çankırı’da Yeni Gün İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Çankırı’da esnafla buluştu. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Çankırı ziyaretleri kapsamında dün Çankırı’daydı. Akşener ilk olarak Şabanözü ilçesi’ni ziyaret etti. Kalabalık parti grubu tarafından karşılanan Meral Akşener partilileri selamladı. Genel Başkan Meral Akşener’e partililer çiçek, hediye ve Çankırı kaya tuzu takdim ettiler. Esnafların dükkanlarına uğrayan […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Politika - 3 Ağustos 2021 18:38 A A

Çankırı’da Yeni Gün

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Çankırı’da esnafla buluştu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Çankırı ziyaretleri kapsamında dün Çankırı’daydı. Akşener ilk olarak Şabanözü ilçesi’ni ziyaret etti. Kalabalık parti grubu tarafından karşılanan Meral Akşener partilileri selamladı. Genel Başkan Meral Akşener’e partililer çiçek, hediye ve Çankırı kaya tuzu takdim ettiler. Esnafların dükkanlarına uğrayan Meral Akşener, pandemi ile oluşan sıkıntılar hakkında esnaflardan bilgi aldı.

Şabanözü İlçesi’nde bir esnaf yerel seçimlerde İstanbul için Ekrem İmamoğlu’nu desteklerken HDP ile işbirliği yaptıklarını söyleyince Akşener, “Kim pkk ve HDP ile iş tutuyorsa Allah belasını versin. Buna amin diyebilen varsa buyursun amin diyelim. Bu bensem de başladıysa da aynen geçerlidir” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Oculuk, buculuk üzerinde yapılan politik tanımlamalar genel olarak iftiraya dayanır. Ondan sonraki fasılda da kazığı vatandaş yer” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Meral Akşener, Çankırı’nın Şabanözü ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında ilçe esnaflarından İsa Soydaş, Akşener’e HDP ile iş birliği yaptığı gerekçesiyle tepki gösterdi. Soydaş, “Bizim istediğimiz şu; bu memlekette birlik olunsun, HDP olmasın. Siz HDP ile bir oldunuz. Siz HDP ile bir olmasaydınız daha daha iyi bir parti olacaktınız” dedi.

Bunun üzerine Akşener, ülkede geçmişten bu yana enteresan işler olduğuna vurgu yaparak, 28 Şubat dönemini hatırlattı. Akşener, “Rahmetli Başbuğ vefat ettiği için farklı bir odaklaşma vardı. 28 Şubat dönemini bugün AK Parti çok iyi hatırlar. O günün Meral Akşaner’ine bugünün ülkesinde ‘kafir’ denildi. O günün Meral Akşener’ine 2015 seçimlerinde ‘kocasını aldattı’ denildi. O günün Meral Akşener’ine ‘FETÖ’cü’ denildi. En son  pkklı denildi. Bırak HDP’liyi pkklı denildi. Pkklılar da bana diyor ki bu da faili meçhulcu. Ben kimim bir karar verin artık? Benim kim olduğuma bir karar verin. Seçim zamanı gelecek, arkadaşlar bütün siyasi partilerle birlikte oylarınızı isteyecekler ve ikna edebilirlerse oyunuzu alacak, edemezse almayacak. Benim inancım şudur; oculuk, buculuk üzerinde yapılan politik tanımlamalar genel olarak iftiraya dayanır. Ondan sonraki fasılda da kazığı vatandaş yer” diye konuştu. Bir insanın çeşitli vasıfları olduğunu, o vasıflar üzerinden bölündüklerini kaydeden Akşener, “Bölündük, parça parça olduk. Peki bu parça parça oluştan sen ne kazandın? Sıfır. ‘HDP’ dersen olmaz. FETÖ’cülüğü bile izah etmeye çalışıyorum. Pkklı diyor ki ‘Akşener faili meçhulcu’. Hayatında PKK’ya taş atmamış adamlar bana ‘HDP ile iş tuttun’ diyor. Ben bu ülkenin içişleri bakanıydım. Ben burada çok sevdiğiniz ağabeyiniz hakkında konuşmaya başlarsam olmaz; açılımlar, saçılımlar, megri megriler. PKK ile iş tutanın Allah belasını versin. Ben tutmuşsam benim belamı versin. Başkası tuttuysa onun belasını versin” ifadelerini kullandı. Şabanözü ilçesi’nde esnafların ekonomik durumlarlardan genel olarak iyi bahsetmeleri Meral Akşener tarafından memnuniyetle karşılandı. Şabanözü İlçesi’nin işsizlik oranının düşük olması da Akşener’i memnun etti.

İlçe vatandaş buluşmalarına Eldivan İlçesi’ne giderek devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve partililer burada da esnafların durumları hakkında bilgiler aldılar. Eldivan nüfusuna kayıtlı şehit kardeşler Üsteğmen Yılmaz Gülhan ve Polis Memuru Hasan Gülhan’ın ailesini de evlerinde Uziayeret eden İYİ Partili heyet buradan ailenin sıkıntılarını dinledi. Bir süre sohbetin ardından şehitlerin fotoğraflarını gören Meral Akşener şehitlerin anne-babası Hatice ve Hasan Gülhan’nın ellerinden tutarak şehitliğin önemli bir mertebe olduğunu ve onlar sayesinde Türkiye’nin ayakta kaldığını belirtti.

Meral Akşener ilçe ziyaretlerinin akabinde Çankırı merkezde Atatürk Bulvarı’nda bulunan esnafları ziyaret ederek pandemiden dolayı yaşanan sıkıntılardan ne ölçüde etkilendiklerini konusunda sohbet etti. Gençlerin yoğun olarak bulunduğu bir kafede oturan Akşener ve beraberindekiler burada üniversiteli öğrenciler ile bir araya gelerek çay içerek sohbet ettiler. Çankırı programının sonunda basına değerlendirmeler de bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ”Ziyaretlerimiz sonunda vekillerimiz mecliste önergeler veriyorlar ve şehirlerle ilgili çözüm bulmaya çalışıyorlar. Böylece sıkıntıları iktidar partisine iletmiş bulunuyoruz. Şehir ziyaretlerinde öznenin esnaf, çalışan, öğrenci olduğu bir metod geliştirdik ve sonuçlarını olumlu şekilde almayada başladık. Ben Çankırı’da gördüklerimden oldukça memnun kaldım. Misafirperverliğinizden memnun kaldım. Çankırı’da ki esnaflarımızdan aldığımız bilgilerden Çankırı’nın diğer illere göre daha iyi durumda olduğunu gördüm. Yapılan sanayi yatırımlarının işsizliğe çözüm olduğunu gözlemledik. Buradan şöyle bir çıkarım yapıyoruz demekki sanayi yönelik yatırımlar istihdam oluşturuyor. İstihdam gençlere dönüyor ve esnafın işi iyi gidiyor. Sizin gibi basın emekçilerinin maaşları artıyor.’’ ifadelerini kullandı. Akşener, giderken partililer tarafından cumhurbaşkanı Meral Akşener tezahuratları ile uğurlandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener gençlerle sohbetin ardından kapıda bir vatadaş, kalabalıktan rahatsız olması ve ardından da Akşener’i HDP ile birlikte olmakla suçlaması ile korumalar tarafından zorla, itiş kakış yaparak olay yerinden uzaklaştırıldı.

Bu haber 1272 kez okundu.
Politika - 18:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by