Sumitomo Rubber Ako
11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Alim Çaycı: ?Üniversite Öğrencilerine Yönelik Sosyal Çalışma Programları Hayata Geçiriyoruz?

Çankırı?da Yeni Gün İstihdamın iyileştirilmesine yönelik birçok program ile aktif rol oynayan Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR), üniversite öğrencilerine yönelik ?Sosyal Çalışma Programları? hayata geçiriyor. Yaz tatiline rastlayan aylarda çeşitli sosyal görevlerde yer alacak üniversite öğrencileri bu sayede gelir elde edecek ve sosyal güvenlik primleri de ödenecek. Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü […]
Çankırı Gündemi - 7 Haziran 2019 03:07 A A

Çankırı?da Yeni Gün

İstihdamın iyileştirilmesine yönelik birçok program ile aktif rol oynayan Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR), üniversite öğrencilerine yönelik ?Sosyal Çalışma Programları? hayata geçiriyor. Yaz tatiline rastlayan aylarda çeşitli sosyal görevlerde yer alacak üniversite öğrencileri bu sayede gelir elde edecek ve sosyal güvenlik primleri de ödenecek.

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Alim ÇAYCI konu ile ilgili : ?Sadece üniversite okuyan öğrencilerimizin faydalanabileceği Sosyal Çalışma Programlarını Çankırı?da da hayata geçiriyoruz. Üniversite öğrencilerimizin eğitim-öğretim takvimleri ile çakışmayacak şekilde yaz tatillerinde uygulanacak bu programlar ile öğrencilerimiz sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol oynayacaklar. Sosyal hizmetlerin desteklenmesi, doğanın korunması, kültürel mirasın korunması, restorasyonu, tanıtımı, kütüphanelerin bakım ve düzeni gibi birçok konuda uygulanması planlanan bu projelerde, haftada üç gün ve günlük sekiz saat çalışma gerçekleştirilecek. Öğrencilerimize, 67,30TL günlük ücret ödeyeceğiz. Beraberinde sosyal güvenlik primleri de İŞKUR tarafından karşılanacak ve ileride bu primler, emeklilik için fayda sağlayacak. Öğrencilerimize birçok imkânın bir arada sunulduğu bu programlarda yer almalarını tavsiye ediyoruz. Başvuru tarihleri, internet sitemiz ve medya organları başta olmak üzere önümüzdeki günlerde ilan edilecektir.? Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Haziran ayı itibariyle uygulamaya başlanacak ve en fazla üç ay olarak uygulanacak programların, yapılacak hizmetler ile tüm kamuoyuna, beraberinde sağlayacağı ücret ve prim desteği ile sosyal sorumluluk bilincinin de üniversiteli gençlere büyük bir fayda sağlaması hedefleniyor.

 

Bu haber 412 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 03:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by