Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi

Her yıl mayıs ayının ilk haftasında çeşitli etkinliklerle kutlanan “Trafik ve İlkyardım Haftası” kapsamında; Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Trafik, Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü polisleri tarafından 125.Yıl Anaokulu öğrencilerine “Trafik Eğitimi” verildi. Toplumda trafik bilincinin gelişmesi konusunda çocuk yaş grubunun önemine dikkat çekmek için gerçekleştirilen “Trafik Eğitimi” çocuklar tarafından büyük ilgi gördü. Trafik ışık ve […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 12 Mayıs 2022 17:01 A A

Her yıl mayıs ayının ilk haftasında çeşitli etkinliklerle kutlanan “Trafik ve İlkyardım Haftası” kapsamında; Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Trafik, Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü polisleri tarafından 125.Yıl Anaokulu öğrencilerine “Trafik Eğitimi” verildi.

Toplumda trafik bilincinin gelişmesi konusunda çocuk yaş grubunun önemine dikkat çekmek için gerçekleştirilen “Trafik Eğitimi” çocuklar tarafından büyük ilgi gördü. Trafik ışık ve işaretleri, emniyet kemeri, çocuk koltuğu, okul servis kuralları, güvenli oyun alanları gibi konuların sunum eşliğinde uygulamalı olarak değinildiği etkinlik oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Verilen trafik eğitimi sonrası öğrencilere,  polisler tarafından üstlendikleri görev ve sorumlulukları anlatıldı. Ardından ailelerinin trafik kurallarına uyması gerektiği, çocuklardan da denetleyen birer minik trafik polisi olmaları istendi. Eğitim kapsamında çocuklara trafik polisi düdüğü ve puzzle hediye edildi. Program, öğrencilerin düdüklerini çalarak verdikleri toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

125. Yıl Anaokulu Müdürü Aliye Büyükkıroğlu Şensoy’un; okullarına gelerek, trafik ile ilgili sunumları, uygulamalı anlatımları ve hediyeleri nedeniyle çocukları  mutlu eden polislere teşekkür etmesi ile  eğitim programı tamamlandı.

Bu haber 195 kez okundu.
Bölgesel - 17:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by