Sumitomo Rubber Ako
23° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Ankara Çankırılılar derneği’nden ihtiyaç sahiplerine alışveriş çeki desteği

Çankırı’da Yeni Gün Tüm dünyada büyük bir yıkıma neden olan koronavirüs (covid 19) salgını ülkemizde de can kayıplarının yanı sıra birçok vatandaşın ekonomik olarak sıkıntılı günler yaşamasına neden oldu. İşini, gelirini kaybeden zor durumda olan vatandaşlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde başlatılan “Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyasının yanı sıra bazı sivil toplum kuruluşları da […]
Çankırı Gündemi - 23 Nisan 2020 11:51 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Tüm dünyada büyük bir yıkıma neden olan koronavirüs (covid 19) salgını ülkemizde de can kayıplarının yanı sıra birçok vatandaşın ekonomik olarak sıkıntılı günler yaşamasına neden oldu.

İşini, gelirini kaybeden zor durumda olan vatandaşlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde başlatılan “Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyasının yanı sıra bazı sivil toplum kuruluşları da mevcuttaki imkanlarını seferber ederek ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Bu kuruluşlardan birisi de Ankara Çankırılılar Derneği (ÇANDER) oldu.

Ankara Çankırılılar Derneği yönetimi kendilerine ulaşan ihtiyaç sahiplerinin talebine kayıtsız kalmayarak ÇANDER üyelerinin desteği ile alışveriş çeki hazırlayarak ihtiyaç sahibi Çankırılılara teslim etti.

Çankırılı hemşehrilerinin acil gıda ve ihtiyaç maddesi taleplerine karşılık veren Ankara Çankırılılar Derneği A101 market ile anlaşarak 100 TL’lik alışveriş çeklerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

100 TL’lik alışveriş çeklerinin yanı sıra hemşehrilerine moral desteği de sağlamak isteyen Ankara Çankırılılar Derneği, çeklerle birlikte teslim ettiği mektup metninde “Bu zor günleri hep birlikte atlatacağız” mesajı verdi.

Katkı sağlayan ÇANDER üyelerine teşekkür eden Ankara Çankırılılar Derneği Başkanı Aydın Öksüz “Cumhurbaşkanımız himayelerinde gerçekleştirilen “Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyasıyla ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara ulaşmak için kapsamlı bir çalışma yapılıyor, bizler de imkanlarımız dahilinde bu projeye destek vermeye çalıştık. Bunun yanında Ankara Çankırılılar Derneği’mize acil gıda desteği talebinde bulunan hemşehrilerimiz ve destek sağlamak isteyen ÇANDER üyelerimiz de oldu. Bizler de hem yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın hem de ÇANDER üyesi hemşehrilerimizin desteğiyle ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin bu taleplerini bir nebze olsun giderebilmek için alışveriş çeki hazırladık. Ekip arkadaşlarımız sağ olsunlar, bizzat adreslerine giderek hemşehrilerimize alışveriş çeklerini teslim ettiler. Bu zor günler inşallah gelip geçecek, böyle günlerde birbirimize her zamankinden daha fazla sahip çıkmalı, destek olmalıyız. Keşke imkanımız olsa da tüm ihtiyaç sahiplerine bu desteği sağlayabilsek. Destek veren, katkı sağlayan tüm ÇANDER üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 499 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by