Sumitomo Rubber Ako
18° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Aracı Görenler Fotoğraf Çekme Yarışına Girdi

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde tahnit uygulanan, aralarında ayının da bulunduğu yaban hayvanları, kamyonet kasasında nakledildi. Ilgaz Dağı’nda trafik kazası gibi nedenlerle telef olan ayı, kurt, tilki gibi yaban hayvanları, tahnit (cesedin iç organlarının çıkarılarak, çeşitli kimyasallar uygulanarak çabuk bozulmayacak hale getirilmesi) uygulanarak, Ilgaz Kayak Merkezi’ne kaymakamlığa ait kafeteryada sergilendi. Kafeteryanın kapatılması ardından, tahnitlenmiş […]
Çankırı Gündemi - 8 Temmuz 2019 10:04 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde tahnit uygulanan, aralarında ayının da bulunduğu yaban hayvanları, kamyonet kasasında nakledildi.

Ilgaz Dağı’nda trafik kazası gibi nedenlerle telef olan ayı, kurt, tilki gibi yaban hayvanları, tahnit (cesedin iç organlarının çıkarılarak, çeşitli kimyasallar uygulanarak çabuk bozulmayacak hale getirilmesi) uygulanarak, Ilgaz Kayak Merkezi’ne kaymakamlığa ait kafeteryada sergilendi. Kafeteryanın kapatılması ardından, tahnitlenmiş hayvanların, Çankırı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi’ne ait Ilgaz Belören köyünde bulunan Rehabilitasyon merkezine nakledilmesine karar verildi.

Aralarında ayının da bulunduğu tahnitli hayvanlar, kamyonetin kasasında merkeze nakledildi. Kamyonet kasasında nakledilen hayvan cesetlerini görenler şaşırdı. Bazı kişiler, hayvanların fotoğrafını çekmeye çalıştı.

Bu haber 1695 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by