Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Arslan, “Bizim artık şampiyonluk ümidimiz kalmadı”

Çankırı’da Yeni Gün 1074 Çankırıspor Kulüp Başkanı Alaattin Arslan, ülkemizin içinde bulunduğu pandemi süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Koronavirüsün kulübü ciddi anlamda etkilediğine vurgu yapan Arslan, “Kovid-19 pandemisi bizi ciddi anlamda çok büyük etkiledi. Bu süreçte verilmiş olan 3 aylık bir ara var. Hatta liglerin 18 Temmuz’da başlayacağı da söyleniyor. Bu da 4 ay civarında […]
Spor - 23 Haziran 2020 09:41 A A

Çankırı’da Yeni Gün

1074 Çankırıspor Kulüp Başkanı Alaattin Arslan, ülkemizin içinde bulunduğu pandemi süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Koronavirüsün kulübü ciddi anlamda etkilediğine vurgu yapan Arslan, “Kovid-19 pandemisi bizi ciddi anlamda çok büyük etkiledi. Bu süreçte verilmiş olan 3 aylık bir ara var. Hatta liglerin 18 Temmuz’da başlayacağı da söyleniyor. Bu da 4 ay civarında bir zaman yapıyor. Biz amatör bir klüp olduğumuz için bizim büyük takımlar gibi imkanlarımız yok . Biz burada kamp eğitim merkezinde kalıyoruz. Orada bizim kurulu bir düzenimiz vardı. Aşçılarımız ve temizlik personelimiz vardı. Biz hepsini dağıtmak zorunda kaldık. Süreç belirsiz olduğu için onları orada tutuma bize bir külfet oluyordu. Şu anda takım da henüz toplanmış değil” şeklinde konuştu.

Amatör liglerin durumunun belirsiz olduğunu da söyleyen Arslan, “Bence amatör liglerinde ne olacağı belli değil. Federasyon bir açıklama yaptı. ’18 Temmuz’da  amatör ligleri ve üçüncü ligleri başlatacağız’ dedi ama bunu 18 Temmuz’a attı. Profesyonel lig çoktan başladı. Bu işin içinde bir iş olacağını düşünüyorum. Başlatsaydı hepsini birlikte başlatırdı. Amatör ligi ve üçüncü ligi bir sonraki açılma tarihine dahil etmesi şu anda bir belirsizlik olduğu anlamına geliyor. Belirsizlikte de biz kendimizi toparlayamıyoruz. Bu işler çok ciddi külfet. Takımın buraya toplanması tekrar aşçının bulunması bunun iaşesi antrenörlerin ücretleri futbolcuların kendi maaşları felan derken bir de liglerin bitmesine 4 hafta kaldı. Bizim artık bir şampiyonluk ümidimiz de kalmadı” ifadelerine yer verdi.

Ligde ikinci sırada olduklarını belirten Kulüp Başkanı Alaattin Arslan, “Puan cetveline bakıldığında biz ikinci sıradayız. Ligde farklı senaryolar da söz konusu. Eğer grup liderleri direkt olarak üçüncü lige çıkarılsın ve ikinci olan takımlarda üçüncü lige çıkartılsın şeklinde bir senaryo uygulanırsa bizim için bir şans doğuyor. Üçüncü ligde olan 3 grupluk fikstür 4 gruba çıkarılırsa bizim için bir şans olacak. Tabi böyle birşey olursa biz de direkt olarak 3’üncü lige çıkmış olacağız. İnşallah da böyle birşey gerçekleşir. Bundan sonraki süreçle de alakalı belirsizlik devam ediyor. Eğerki bu devam edecek gibi olursa Temmuz’un başında biz de takımımızı toplayıp kalan fikstüre devam edeceğiz” değerlendirmelerinde bulundu.

Bu haber 14028 kez okundu.
Spor - 09:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by