Sumitomo Rubber Ako
11° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

“Artık çöplerimizden enerji üreteceğiz”

Ilgaz Belediyesi, vahşi depolamayı terk ederek çöplerden elektirik üretileceğini açıkladı. Ilgaz Belediyesi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “lgaz Belediyesi, yıllardır büyük bir sorun olan ilçe çöplüğünde düzenlemeye gitti. Bu kapsamda çöplük alanı vahşi depolamadan kurtarıldı. Ayrıca belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre çöpleri toplamak için bir çöp toplama rampası yapıldığı ve bundan sonraki süreçte çöplerden […]
Çankırı'da Yeni Gün - Burak Kaya - Bölgesel - 8 Mayıs 2021 15:23 A A

Ilgaz Belediyesi, vahşi depolamayı terk ederek çöplerden elektirik üretileceğini açıkladı.

Ilgaz Belediyesi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “lgaz Belediyesi, yıllardır büyük bir sorun olan ilçe çöplüğünde düzenlemeye gitti. Bu kapsamda çöplük alanı vahşi depolamadan kurtarıldı. Ayrıca belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre çöpleri toplamak için bir çöp toplama rampası yapıldığı ve bundan sonraki süreçte çöplerden elektrik enerjisi üretileceği kaydedildi” ifadelerine yer verildi.

Konuyla ilgili olarak Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Ilgaz’da vahşi depolamaya son, Ilgaz çöplük alanını vahşi depolamadan kurtarıyoruz. Artık çöplerimizden enerji üreteceğiz. Yeni çöp toplama rampamız ilçemize hayırlı olsun”

Bu haber 636 kez okundu.
Bölgesel - 15:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by