Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Aşı hem kendinizi hem toplumu korur

Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya tedbirlere uyulmaması ve aşı olma oranın istenilen seviyelere gelmemesi ile ilgili vatandaşlara sosyal medya üzerinden bilgilendirmede bulunarak tedbirli olunması ve aşı yaptırmanın önemine değindi. Tedbirlere yeterince uyulmaması, bazı vatandaşların halen aşısını yaptırmamış olması neticesinde günlük vaka sayısında Türkiye’de ve Çankırı’da maalesef tekrar artış başladığını söyleyen Hüseyin Sarıkaya, ”Yaklaşık […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 27 Temmuz 2021 15:19 A A

Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya tedbirlere uyulmaması ve aşı olma oranın istenilen seviyelere gelmemesi ile ilgili vatandaşlara sosyal medya üzerinden bilgilendirmede bulunarak tedbirli olunması ve aşı yaptırmanın önemine değindi.

Tedbirlere yeterince uyulmaması, bazı vatandaşların halen aşısını yaptırmamış olması neticesinde günlük vaka sayısında Türkiye’de ve Çankırı’da maalesef tekrar artış başladığını söyleyen Hüseyin Sarıkaya, ”Yaklaşık bir buçuk yıldır salgınla mücadelede çok ağır bedeller ödedik.  Covid-19 nedeniyle ölümler yaşadık, manevi maddi kayıplar, kısıtlamalar yaşadık. Aşının yaygınlaşması ile birlikte 1 Temmuz’dan itibaren  sokağa çıkma ve seyahat kısıtlamaları sona erdi. Ancak unutmayalım ki Covid-19 pandemisi devam ediyor.” dedi.

Sarıkaya, ”Tatil yapma, akrabalarımızı ziyaret etme heyecanı salgın tedbirlerini unutturmasın. Maske-Mesafe-Hijyen kurallarına her zamanki titizlikle uymaya devam edelim. Henüz aşısını olmayanlar bir an evvel aşısını yaptırmalıdır. 2. Ve 3. Doz aşı günü gelenler de aksatmadan aşılarını tamamlamalı, aşı olanlar arasında yerini almalıdır. Aşı olmak hem kendi sağlığımızı hem toplum sağlığını korumak için sorumluluğumuzdur. Aşı olarak, tedbirlere uyarak kontrolü ele alalım. Salgını durduralım.”diyerek salgının durdurulmasında aşının önemine vurgu yaptı.

Bu haber 1199 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 15:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by