Sumitomo Rubber Ako
20° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Atatürk İlkokulundan ‘Adım Adım Çankırı’ etkinliği

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk İlkokulu öğrencileri  “Kültür Elçileri Çocuklar” projesi kapsamında şehrin tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret ettiler. Gezi kapsamında öğrenciler, Buğday Pazarı Medresesi, Çivitçioğlu Medresesi, Sultan Süleyman Camii,  Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi, Taş Mescid, FSM Çocuk Akademisi  ve Çankırı Kalesini gezdiler. Yaşadıkları şehrin tarihi dokusu, kültürü ve gündelik hayatına dair gözlem […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 8 Haziran 2022 16:13 A A

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk İlkokulu öğrencileri  “Kültür Elçileri Çocuklar” projesi kapsamında şehrin tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret ettiler.

Gezi kapsamında öğrenciler, Buğday Pazarı Medresesi, Çivitçioğlu Medresesi, Sultan Süleyman Camii,  Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi, Taş Mescid, FSM Çocuk Akademisi  ve Çankırı Kalesini gezdiler. Yaşadıkları şehrin tarihi dokusu, kültürü ve gündelik hayatına dair gözlem ve inceleme yoluyla bilgi dinen öğrenciler, gezdikleri yerlerin tarihi hakkında da öğretmenlerinden bilgi aldılar. Düzenlenen geziden dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden öğrenciler eğlenceli saatler geçirdiler.

Bu haber 456 kez okundu.
Bölgesel - 16:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by