Sumitomo Rubber Ako
13° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Atatürk, sevdiği türküler ile anıldı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Mustafa Kemal Atatürk’ün Çankırı’ya gelişinin 95.yılını kutlamak için sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınla konser verdi. Türk Halk Müziği korosu, Mustafa Kemal Atatürk’ü hatırlatmak ve anmak amacıyla Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi. Çankırı Korosu, “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve sevgi ile anıyoruz. Aynı zamanda bu […]
Çankırı Gündemi - 25 Ağustos 2020 09:31 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Mustafa Kemal Atatürk’ün Çankırı’ya gelişinin 95.yılını kutlamak için sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınla konser verdi.

Türk Halk Müziği korosu, Mustafa Kemal Atatürk’ü hatırlatmak ve anmak amacıyla Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi.

Çankırı Korosu, “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve sevgi ile anıyoruz. Aynı zamanda bu zor günlerde Pandemi sürecince vaka sayılarıda artarken maske ve mesafelere dikkat edelim. Başta Ulu önderimiz olmak üzere tüm sağlık ekiplerimize buradan yemen Türküsü armağan olsun” diyerek maske ve sosyal mesafenin önemine vurgu yaptı.

Çankırı Korosu tarafından gerçekleştirilen anma konserinde “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği zeybeklerden Çökerme Türküsü, aziz şehitlerimiz aynı zamanda tüm asker ve polislerimiz için, Çanakkale türkülerini hediye ediyoruz” denilerek türküler seslendirildi.

Konserde başta Atatürk’ün çok sevdiği türküler olmak üzere, ‘Çalın davulları’, ‘Zeynebim’, ‘Evlerinin önü yaldız piyade’, ‘Çayeli’nden öteye’, ‘Ey erenler böyle mi olur’, ‘Tuna nehri’ parçaları söylendi.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen için özel olarak, ‘Mihriban’ ve ‘Çırpınırdı Karadeniz’ türküleri de söylendi.

Başkan Esen’e özel olarak çalınan türkülerin ardından program sona erdi.

Bu haber 638 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by