Sumitomo Rubber Ako
13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ATKARACALAR’DA KARANTİNA KARARI

Çankırı’nın Atkaracalar İlçesine bağlı Budakpınar köyünde korona virüs vaka sayılarının artması sonucu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 14 gün süreyle karantinaya alındı. Çankırı’da Yeni Gün Atkaracalar Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, “Çin’in Vuhan kentinde başlayarak tüm Dünya’yı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Coronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını […]
Çankırı Gündemi - 8 Temmuz 2020 09:52 A A

Çankırı’nın Atkaracalar İlçesine bağlı Budakpınar köyünde korona virüs vaka sayılarının artması sonucu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 14 gün süreyle karantinaya alındı.

Çankırı’da Yeni Gün

Atkaracalar Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, “Çin’in Vuhan kentinde başlayarak tüm Dünya’yı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Coronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için yapılan mücadele kapsamında Atkaracalar İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 07.07.2020 tarihinde Kaymakam Musa Kazım Çelik başkanlığında toplanarak aşağıdaki karar alınmıştır.

İlçemize bağlı Budakpınar köyünde Covid-19 vaka sayılarının artması sonucunda salgının kontrol altına alınması açısından Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. Ve 72. Maddeleri kapsamında 07 Temmuz 2020 tarih ve 12:00 itibariyle 14 gün karantinaya alınmasına, 14 gün sonunda kurul tarafından yapılacak ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına devam edilerek istisnai durumlar haricinde köye giriş ve çıkışların kapatılmasına, gerekli tüm güvenlik ve sağlık tedbirlerinin azami derecede alınmasına karar verilmiştir.” denildi.

Atkaracalar Belediye Başkanı Harun Oflaz ise sosyal medya hesabından vatandaşlara çağrıda bulunarak ‘Değerli vatandaşlarımızın Covit 19 ile mücadele kurallarına uyarak gereken hassasiyeti göstermelerini rica ediyoruz.” dedi.

Bu haber 1609 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by