Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

“Avrupa’dan Türkiye’ye Vegan Mutfak Stajı” Proje Tanıtıldı

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2020 yılında kabul edilen “Avrupa’dan Türkiye’ye Vegan Mutfak Stajı” adlı Avrupa Birliği Projesi ve 2021 yılında kabul edilen mesleki eğitim akreditasyon başlangıç toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Çankırı merkez okullarından Şehit Erdem Öztürk MTAL, Şehit Korhan Kuruçay MTAL, Çankırı MTAL, Ilgaz Emel Oktay Türkoğlu MTAL ve Kızılırmak Şehit Medet Ekizceli ÇPAL’den idareci […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 13 Ekim 2021 10:22 A A

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2020 yılında kabul edilen “Avrupa’dan Türkiye’ye Vegan Mutfak Stajı” adlı Avrupa Birliği Projesi ve 2021 yılında kabul edilen mesleki eğitim akreditasyon başlangıç toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Çankırı merkez okullarından Şehit Erdem Öztürk MTAL, Şehit Korhan Kuruçay MTAL, Çankırı MTAL, Ilgaz Emel Oktay Türkoğlu MTAL ve Kızılırmak Şehit Medet Ekizceli ÇPAL’den idareci ve öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif Kırkpınar ve müdürlük Projelerden Sorumlu Şube Müdürü Muhsin Cesur’un konuşmasıyla başlayan toplantı, müdürlüğün Avrupa Birliği Birimi’nin yaptığı bilgilendirmelerle devam etti.

Toplantıda katılımcılara projeler tanıtıldı, yurtdışı hareketliliklerin planlaması yapıldı, meslek liselerinde başlatılacak olan dil seferberliği için ilk adım atıldı.

Proje yetkilileri, ”Dünyada hızla yayılan “Vegan” kavramı, Türkiye’de de son yıllarda sıkça duyulmaktadır. Çankırı’da bu alanda hizmet veren işletme bulunmamaktadır. Bu durum projemizin hazırlanmasına kaynak teşkil etmiş olup, bu alandaki eksikliği gidermek üzere planlanmıştır. Bu ihtiyacı gidermek amacıyla, meslek liselerinde yeme-içme bölümlerinden öğrencilerin, sektöre direkt olarak “Ara Eleman” değil “Aranan Eleman” olarak yetiştirilmesi, kendini vegan mutfak alanında geliştirerek ve Avrupa’da staj yapma fırsatı yakalayarak, sektörün talep ettiği yetkinlikleri kazanması; kendilerine, ilimize ve ülkemize katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Projede emeği geçen katılımcılara teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 86 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by