Sumitomo Rubber Ako
11° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Ayak Tenisi Federasyonu kuruldu

Çankırı’da Ayak Tenisi Federasyonu kurulduğu açıklandı. Çankırı İl Temsilcisi ise Ahmet Yeşil oldu. Geçtiğimiz Mart ayında 5 derneğin bir araya gelmesiyle birlikte Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu (TATF) kuruldu. İl Temsilcilerini belirlemek için çalışmalarını başlatan Federasyon yetkilileri, Çankırı İl Temsilciliğine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli Spor Eğitim Uzmanı Ahmet Yeşil’i yetkili kıldı. Çiçeği burnunda İl […]
Çankırı'da Yeni Gün - Burak Kaya - Çankırı Gündemi - 5 Mayıs 2021 16:15 A A

Çankırı’da Ayak Tenisi Federasyonu kurulduğu açıklandı. Çankırı İl Temsilcisi ise Ahmet Yeşil oldu.

Geçtiğimiz Mart ayında 5 derneğin bir araya gelmesiyle birlikte Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu (TATF) kuruldu.

İl Temsilcilerini belirlemek için çalışmalarını başlatan Federasyon yetkilileri, Çankırı İl Temsilciliğine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli Spor Eğitim Uzmanı Ahmet Yeşil’i yetkili kıldı.

Çiçeği burnunda İl Temsilcisi Ahmet Yeşil, yaptığı açıklama da “Amacımız bu spor branşını daha yaygınlaştırıp her kesimden insanın eğlenceli bir şekilde oynayabileceği bir oyun haline getirmektir. Çankırı’da yapacağımız etkinliklerle bu yeni ve eğlenceli branşı tanıtmayı ve sevilir bir hale getirmeyi amaçlıyoruz. Özellikle okul sporlarına girmesi ve tüm okul kademelerinde oynatılması başlıca hedeflerimizdendir. Ayak Tenisi Federasyonumuzun Ülkemiz ve Çankırı’mız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ahmet Yeşil, ayrıca 11 Haziran’da Ankara’da Eğitimde Uluslararası Ayak Tenisi Oyun Kuralları – Hakem İşaretleri – Temel Teknikler Eğitimi Sertifika programı yapılacağını belirterek, Çankırı’yı temsilen kendisinin de katılacağını bildirdi.

Bu haber 639 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 16:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by