Sumitomo Rubber Ako
20° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Ayaz, “Maalesef vaka sayımızdaki artış devam etmekte”

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile koronavirüs ölüm ve vaka sayısında artış olduğunu belirtti. Vali Ayaz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ” Maalesef hasta olan ve hayatını kaybeden vatandaş sayımızdaki artış devam etmekte.  Arkadaşlarımızla birlikte kamu sağlığının korunması amacıyla yeni kararlar aldık” diyerek İl Hıfzıssıhha Kurulu […]
Çankırı Gündemi - 1 Eylül 2020 10:15 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile koronavirüs ölüm ve vaka sayısında artış olduğunu belirtti.

Vali Ayaz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ” Maalesef hasta olan ve hayatını kaybeden vatandaş sayımızdaki artış devam etmekte.  Arkadaşlarımızla birlikte kamu sağlığının korunması amacıyla yeni kararlar aldık” diyerek İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararları açıkladı.

Alınan kararlar şu şekilde;

– Kendilerini daha iyi koruyabilmemiz için saat 11:00’den sonra 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın pazar yerlerine girişleri yasaklanmıştır.

– Nikah işlemleri düğün törenleri öncesinde yapılacak olup, düğün sırasında nikah kıyılmayacaktır.

– Şehir içinde yer alan piknik alanlarında mangal yakılmasının yasak olduğunu tekrar hatırlatıyoruz.

Vali Ayaz yaptığı paylaşımda kurallara uyulması gerektiğine vurgu yaparak, “Kendimiz ve sevdiklerimiz için lütfen kurallara uyalım. Kaybettiklerimizi geri getiremeyiz ancak yeni kayıpları alacağımız tedbirlerle engelleyebiliriz” dedi.

Bu haber 823 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by