Sumitomo Rubber Ako
19° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Ayrancı, Bankacılık ve Finans Bölümü öğrencilerini ağırladı

Çankırı’da Yeni Gün Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Sigortacılık Eğitimi Merkezi tarafından yapılan sınavda başarılı olarak “Teknik Personel Yeterlilik Sertifikası” almaya hak kazanan Bankacılık ve Finans Bölümü öğrencilerini makamında ağırladı. Ziyarette sektörün ihtiyaçlarına göre eğitim aldıklarını vurgulayan öğrenciler, sınava yönelik revize edilen “Risk Yönetimi ve Sigortacılık” eğitimi sayesinde sertifika alabildiklerini ve bunun için de ders […]
Çankırı Gündemi - 5 Aralık 2019 10:08 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Sigortacılık Eğitimi Merkezi tarafından yapılan sınavda başarılı olarak “Teknik Personel Yeterlilik Sertifikası” almaya hak kazanan Bankacılık ve Finans Bölümü öğrencilerini makamında ağırladı.

Ziyarette sektörün ihtiyaçlarına göre eğitim aldıklarını vurgulayan öğrenciler, sınava yönelik revize edilen “Risk Yönetimi ve Sigortacılık” eğitimi sayesinde sertifika alabildiklerini ve bunun için de ders müfredatı ile ders içinde yapılan denemelerin yeterli olduğunu ifade ettiler. Bankacılık ve Finans Bölümü öğrencileri daha önce “Katılım Sigortacılığı Sertifikası” da aldıklarını, bu eğitimin de çalışma hayatında kendilerine önemli katkılar sağlayacağını belirttiler. Öğrenciler böylece hem bankacılık hem de sigortacılık alanında yapacakları iş başvurularında daha avantajlı olmak adına bölüm olarak yoğun bir çaba gösterdiklerini söylediler. Ziyarette öğrencilere eşlik eden Bankacılık ve Finans Bölümü Öğretim Üyeleri, 4. sınıf öğrencilerini “Bireysel Emeklilik Aracı Sınavına” da yönlendirerek sertifika almaları konusunda desteklediklerini dile getirdiler.

Bu haber 1580 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by