Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Ayrancı,“İngiliz büyükelçi ile görüşeceğim”

Çankırı’da Yeni Gün Geçtiğimiz günlerde Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ı ÇAKÜ’ye davet etmişti. Yapmış olduğu bu daveti ile ilgili dün yapmış olduğu basın toplantısında açıklamalarda bulunan Rektör Ayrancı, “Biliyorsunuz Boris Johnson’ı üniversitemize davet ettik. Bu bütün basında büyük bir ilgi gördü. Bütün gazetelerde en çok okunan haber […]
Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı Gündemi - 8 Ağustos 2019 09:39 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Geçtiğimiz günlerde Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ı ÇAKÜ’ye davet etmişti.

Yapmış olduğu bu daveti ile ilgili dün yapmış olduğu basın toplantısında açıklamalarda bulunan Rektör Ayrancı, “Biliyorsunuz Boris Johnson’ı üniversitemize davet ettik. Bu bütün basında büyük bir ilgi gördü. Bütün gazetelerde en çok okunan haber olarak ortaya çıktı. Bu aynı zamanda üniversitenin ve vilayetin de büyük bir tanıtımı anlamına da gelmektedir. Bu arada buradan söylüyorum. 8 Ağustos Perşembe günü 14.00’da İngiltere’nin Ankara’daki büyükelçisi beni davet ederek konu hakkında benimle görüşmek istediğini beyan etti. İngiliz büyükelçi ile konu hakkında istişari mahiyette görüşmüş olacağız.” ifadelerine yer verdi.

“Sosyal medya tabiri caizse ‘klavye silahşörleri’ ile dolu.”

Yapmış olduğu açıklamada Boris Johnson’ın dedesi Ali Kemal’in oğlunun ve torununun Türkiye Cumhuriyeti tarafından büyükelçi olarak atandığına vurgu yapan Rektör Ayrancı, ”Boris Johnson’ın dedesi Ali Kemal’in sosyal medya üzerinde vatan haini olduğu zırvalıklarına bakmayın. Şu kadarını söyleyeyim ki, Ali Kemal’in diğer eşinden olan çocukları yakın zamanda, Kuneralp ailesi, oğlu ve torunu Türkiye’nin büyükelçilik görevini yapmıştır. Bu ailede şehit de var. Vatan hainliği gibi laflarla herkes konuşuyor. Ali Kemal’in akabinde oğlunun ve torununun ikisinin de ayrı ayrı Türkiye Cumhuriyeti tarafından büyükelçi yapılması hain olmadığının bir ölçüsüdür. Sosyal medya tabiri caizse ‘klavye silahşörleri’ ile dolu. Cehalet almış başını gidiyor. Okumak ve araştırmak lazım, düşünmek lazım. “ dedi.

Bu haber 5268 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by