Sumitomo Rubber Ako
23° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Bakan Selçuk ÇAKÜ’yü ziyaret etti

Çankırı’da Yeni Gün Rektör Ayrancı Bakan Selçuk’a Uzaktan eğitim hakkında bilgi verdi.Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Çankırı Karatekin Üniversitesi’ni ziyaret etti. ÇAKÜ tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Günübirlik çalışma ziyareti için 12 Ekim 2020 Pazartesi günü Çankırı’ya gelen ve ilde bir dizi incelemede bulunan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, programının son bölümünde Çankırı Karatekin […]
Çankırı Gündemi - 14 Ekim 2020 09:24 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Rektör Ayrancı Bakan Selçuk’a Uzaktan eğitim hakkında bilgi verdi.Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Çankırı Karatekin Üniversitesi’ni ziyaret etti.

ÇAKÜ tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Günübirlik çalışma ziyareti için 12 Ekim 2020 Pazartesi günü Çankırı’ya gelen ve ilde bir dizi incelemede bulunan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, programının son bölümünde Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsünü ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı ile görüştü.

Ziyarette Çankırı’da ve Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Bakan Selçuk, özellikle pandemi döneminde Üniversitenin başarılı çalışmalarını yakından takip ettiğini ve bu çalışmaları takdir ettiğini belirtti.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı da öncelikle Bakan Selçuk’u Uluyazı Kampüsünde misafir etmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Rektör Ayrancı, Bakan Selçuk’a Çankırı Karatekin Üniversitesinin son dönemde hem pandemi hem de uzaktan eğitim konusunda yürüttüğü öncü çalışmaları anlattı. Ardından Ayrancı, Bakan Selçuk’a bölgenin doğal ve tarihi zenginliği konusunda kısaca bilgi verdi.

Ziyaret sonrasında Rektör Ayrancı, Bakan Selçuk’a, M. Fuat Köprülü’nün Türkiyat Enstitüsü tarafından 1928 yılında yayımlanan “Millî Edebiyat Ceryanının İlk Mübeşşirleri ve Divan-ı Türk-i Basit” adlı kitabını hediye etti. Harf devriminden önce yayınlanan son eski yazı kitaplardan olan bu eser ile ÇAKÜ logolu tuz abajur, Ayrancı tarafından Bakan Selçuk’a takdim edildi” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 491 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by