Sumitomo Rubber Ako
10° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Bakan Soylu, D-100’deki Yol Denetimine Katıldı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’daki trafik kontrol bölgesinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu video konferans yolu ile bağlantı kurdu. Video konferans yöntemi ile bağlantı kuran Bakan Soylu, Çankırı’nın Ilgaz ilçesi sınırları içerisinde yer alan D-100 karayolundaki trafik akışı hakkında İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hıdır Ayçiçek’ten bilgi alarak görevlilere başarılar diledi. […]
Çankırı Gündemi - 9 Ağustos 2019 18:18 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’daki trafik kontrol bölgesinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu video konferans yolu ile bağlantı kurdu.

Video konferans yöntemi ile bağlantı kuran Bakan Soylu, Çankırı’nın Ilgaz ilçesi sınırları içerisinde yer alan D-100 karayolundaki trafik akışı hakkında İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hıdır Ayçiçek’ten bilgi alarak görevlilere başarılar diledi.

Ayrıca ilçe sınırları içerisindeki Gaziler mevkisinde yer alan trafik kontrol noktasında araç sürücülerine jandarma ve polis ekipleri tarafından trafik kuralları hakkında bilgiler verildi.

Türk Kızılayı Çankırı Şubesi görevlileri de sürücülere lokum ve soda ikramında bulundu.

Kontrol noktasında oluşturulan yaşam tüneline alınan bazı sürücülere trafik kuralları hakkında kısa film izlettirildi.

Yaşam tüneline alınan bir sürücü, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Samsun’dan Gerede istikametine bayram tatili dolayısıyla gittiğini söyledi.

Uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getiren sürücü, “Ben bu uygulamayı bilgisayardan da zaman zaman izliyordum. Burada da izledim ve önemli buluyorum. Durdurmak istediklerinde bir hata mı yaptım acaba diye tedirgin oldum ama bu uygulamayı görme fırsatı yakaladığım için çok iyi oldu. Sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.

Türk Kızılay’ındaki ekiplere de ikramlardan dolayı teşekkürlerini ileten sürücü, “Türk Kızılayı her yerde. Burada da sürücüleri rahatlatmak adına güzel bir ikramda bulunuyorlar. Kendilerini kutluyorum.” şeklinde konuştu.

İlçedeki denetimlere Aksoy ve Ayçiçek’in yanı sıra İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yüksel Yazıcı, Trafik Şube Müdürü Cihan Özben ile jandarma ve emniyetten 24 personel katıldı.

Bu haber 5478 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 18:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by