Sumitomo Rubber Ako
Kapalı

Başkan Çelik: Çankırı’yı hastaneye kavuşturacağız

Başkan Abdulkadir Çelik, “Hepinizin merakla beklediği devlet hastanemiz bunla ilgili de en son görüşmelerimizde proje aşaması bitti. En kısa zamanda ihalesine çıkılacak. İnşallah en kısa zamanda Çankırı’yı hastaneye kavuşturacağız. Bunla ilgili de hiç kimsenin şüphesi olmasın.” ifadelerine yer verdi. Çankırı’da Yeni Gün AK Parti, Teşkilat Akademisi’nde 3. dönem dersleri devam ediyor. Teşkilat Akademisi Eğitim Programı […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 12 Kasım 2022 17:00 A A

Başkan Abdulkadir Çelik, “Hepinizin merakla beklediği devlet hastanemiz bunla ilgili de en son görüşmelerimizde proje aşaması bitti. En kısa zamanda ihalesine çıkılacak. İnşallah en kısa zamanda Çankırı’yı hastaneye kavuşturacağız. Bunla ilgili de hiç kimsenin şüphesi olmasın.” ifadelerine yer verdi.

Çankırı’da Yeni Gün

AK Parti, Teşkilat Akademisi’nde 3. dönem dersleri devam ediyor. Teşkilat Akademisi Eğitim Programı “Türkiye Yüzyılı” konseptiyle 133 ilde gerçekleştiriliyor.

AK Parti Genel Merkez Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığınca düzenlenen Teşkilat Akademisi eğitimleri, 81 ilde üç kademe il ve ilçe yönetimlerini kapsıyor. 93 bin teşkilat mensubuna çeşitli alanlarda dersler veriliyor. Eğitimlerin ana teması “Türkiye Yüzyılı” olarak planlandı. İlk eğitimler 5-6 Kasım tarihlerinde 34 ilde gerçekleştirildi. 12-13 Kasım tarihlerinde aralarında Çankırı’nda olduğu 33 ilde 2.hafta eğitimleri yapıldı.

AK Parti Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanlığımızın düzenleyeceği “Teşkilat Akademisi Türkiye Yüzyılı” Eğitim Programı Çankırı Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde 12 Kasım 2022 Cumartesi  günü 10.00-14.00 saatleri arasında gerçekleştirildi.

AK Parti AR-GE ve Eğitim’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, “Eğitim programının hedefi Türkiye’nin 81 ilinde yaklaşık 93 bin teşkilat mensubumuzun motivasyonunu, inancını, özgüvenini ve aidiyetini yükselterek önümüzdeki önemli sürece hazırlanmak. Gerçekleştireceğimiz eğitim faaliyetleri kapsamında, her ilimizde üç kademe il ve ilçe yönetimlerimizi programa alıyoruz. Teşkilat Akademisi adını verdiğimiz eğitimleri tüm Türkiye’de daha önce 2 kez gerçekleştirdik. Bu 3. dönemi. Eğitimler, alanında uzman ve kamuoyunun da çok iyi tanıdığı isimler tarafından veriliyor. Eğitim içeriğine bağlı olarak, MYK/MKYK üyelerimiz, Bakanlarımız, Bakan Yardımcılarımız, Milletvekillerimiz, uzman eğitimciler, akademisyenler ve gazeteciler 4 ana ders başlığında eğitim veriyor. AK Parti; yeni yüzyıla, Türkiye Yüzyılı’na hazırlanıyor. Eğitimlerimizin ana konsepti Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Türkiye Yüzyılı üzerine yapılıyor. Önümüzde çok önemli bir seçim var. Teşkilatlarımızın tüm hazırlığı buna yönelik.” dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik, “Geçen yıldan itibaren çok verimli bir şekilde ARGE eğitimlerimiz gerçekleşiyor. Siyasetin sanayisi insan. Siyaseti yapan, çalışma alanımızda bulunan hemşehrilerimizle görüşmemizde bu eğitim programlarının ne kadar etkili olduğunu görüyoruz.  Gerçekten büyük istifade sağladık. Geçen yıl yine eğitim programımız olmuştu. Bu eğitim programlarımız devam ediyor. Bundan sonra da bu eğitimlerimiz peyder pey devam edecek” dedi.

2023 seçimlerinin çok önemli olduğunu dile getiren Çelik, “Burada önemli bir başlıkta çıkıyoruz Türkiye yüzyılı. Türkiye yüzyılı vizyonu ile ilgili Cumhurbaşkanımız bununla ilgili çok güzel açıklamalar yaptı. Hepimize çok büyük sorumluluklar yüklüyor. Önümüzdeki seçim çok önemli. Türkiye yüzyılı vizyonuyla beraber bütün ülkeyi ilgilendiren sadece partimizle ilgili değil bütün Türkiye’nin geleceğiyle ilgili bir motto ve bunla ilgili de çok güzel verimli çalışmalar yapacağız. Bu saha çalışmalarında da bu eğitimler etkili olacak” ifadelerine yer verdi.

Gerçekleştirilen çalışmalar hakkında da bilgi veren Çelik, “Türkiye genelinde olduğu gibi Çankırı’mızda da milletvekillerimizle, il genel meclis başkanımız ve üyeleriyle, belediye başkanlarımızla, ilçe teşkilatlarımızla çok emin adımlarla sağlam bir şekilde gidiyor. Özellikle Çankırı Merkez Çevre Yolu’yla ilgili sizlerde yakından biliyorsunuzdur. Birinci etabıyla ilgili şu anda sıcak asfalt serme çalışması başladı.  İnşallah en kısa zamanda Yapraklı bölümü, birinci etabı bitiyor. Hepinizin merakla beklediği devlet hastanemiz bunla ilgili de en son görüşmelerimizde proje aşaması bitti. En kısa zamanda ihalesine çıkılacak. İnşallah en kısa zamanda Çankırı’yı hastaneye kavuşturacağız. Bunla ilgili de hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Yine önemli çalışmalardan Korgun-Kurşunlu yolunda çok hızlı bir çalışma gerçekleştiriliyor. Hemen hemen yarı oranında inşaat safhası gerçekleşmiş durumda. İnşallah 2023 yılının ortalarına doğru da bu yolumuz tamamlanacak. Kızlar Yolu Barajımız yarı aşamasına geldi. Hızlı bir şekilde muazzam bir çalışma var. O da en yakın zamanda tamamlanacak.  Hepimizin hasretle beklediği Çubuk Şabanözü Orta Çerkeş yoluyla ilgili bu yıl içinde Şabanözü Çubuk arasındaki yol başlamıştı. Çubuk tarafından Şabanözü’ne doğru olan inşaat de başladı. Şabanözü-Orta arasındaki yol ihalesi de gerçekleşti. 500 milyon liralık yatırımla inşallah 1 yıllık süreç içerisinde bu yol da şehrimize kazandırılmış olacak. Bölgemize ve şehrimize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Başkan Çelik son olarak ise; “Bütün belediyelerimiz sadece bizim değil. Cumhur İttifakı ortağı olan belediyelerimizin de ne ihtiyaçları varsa hep beraber, el birliğiyle çözmeye çalışıyoruz. Ne gerekiyorsa bakanlıklarda hep beraber bu yatırımları getirmek için gece gündüz gayret gösteriyoruz” dedi.

Açılış konuşmasından sonra ise Teşkilat Akademisi eğitimlerine geçildi.

Muhabir: İlhan Onay

Bu haber 478 kez okundu.
Bölgesel - 17:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by